DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

Hamas hareketi halka yardım için gönüllü ekipler oluşturdu

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Halk Faaliyetleri Dairesi Başkanı Eşref Ebu Zayed, Hamas’ın Gazze Şeridi’nin her yanında gönüllü yardım ekipleri oluşturduğunu söyledi.

Ebu Zayed, dün (12 Aralık Perşembe) konuyla ilgili verdiği demeçte, Gazze Şeridi’nin her bölgesinde oluşturulan gönüllü yardım ekiplerinin kötü hava koşullarında kurtarma ve yardım faaliyetlerine katıldığını söyledi.

Gönüllü yardım ekiplerinin oluşturulması kararının hareketin her zaman halkın yanında yer aldığının gösterilmesi amacıyla Hamas Hareketi’nin en üst düzey liderleri tarafından kararlaştırıldığı ifade edildi.

Gönüllü ekiplerin belediyeler, Sivil Savunma, Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Hamas teşkilatlarıyla koordineli olarak çalıştığı, yağmurdan, kardan ve rüzgardan zarar gören evlerden insanları kurtarmak için gerekli aletlere ve cihazlara sahip oldukları bildirildi.

Eşref Ebu Zayed, gönüllü yardım ekiplerinin daimi olacağını ve her türlü olağanüstü halde yardıma koşacaklarını belirterek, Hamas Hareketi’nin toplumla iç içe olmaya ve insanlara zor zamanlarında yardım etmeye özen gösterdiğini ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı