DÜNYAFilistinSon Dakika

Hamas Son Savaşta Kullandığı Füzelerin Yerini Doldurdu

Siyonist işgal rejimindeki askeri bilgiler, İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın 2014 yılında meydana gelen savaşta tükettiği füze stokunu tamamladığını gösteriyor.

Walla sitesi askeri kaynaklara dayanarak verdiği haberde, Hamas’ın boşalttığı füze deposunu tekrar doldurmayı başardığını, daha önce olduğu gibi şimdi de elinde çoğunluğu kendi yapımı 12 bin füze olduğunu iddia etti.

Siyonist işgal rejimi verilerine göre, Hamas 2014 yılında meydana gelen savaşta 4600 füzesini atarken, 4000 füzesi de daha atılmadan imha edildi. Geriye ise elinde sadece üçte biri kalmıştı.

İşgal rejimi askeri kaynaklarına göre, savaştan sonra Hamas adeta zamanla yarışa girdi. Füze gücünü toparlayan hareket, İsrail askerlerine ağır zayiat verdiren havan toplarını artırdı ve tünel silahını da güçlendirdi.

Askeri kaynaklar, Gazze ile Mısır arasındaki tünellerin kapatılması sebebiyle Kassam Tugayları’nın füze imalatı için gereken maddelere ulaşmakta zorluk çektiğini, bu sebeple mahalli imkânlara yoğunlaştığını ve bunun sonucu olarak da yaptığı füzelerin orta derecede olduğunu ifade ettiler.

Uzmanlar Hamas’a bağlı 40 bin direnişçinin çalıştığını, bunlardan yarısının Kassam’ın askeri alanlarında istihdam edildiğini ve bininin ise sadece tünellerde görev aldığını söylüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı