DÜNYA

Hamas:kendilerine cehennem kapılarını açtılar

Trump’ın küdüsü korsan israilin başkenti olarak tanımasının ardından israil de sevinç yaşanmıştı. Siyonist israil beklenen günün bugün olduğunu vurgulamıştı. Tüm bunlar yaşanırken müslümanların iftiharı islami direniş hareketi Hamas yarını korsan kararları protesto için büyük gün ilan etti.

Karara ‘ABD cehenmemin kapılarını açtı” diye tepki gösteren Hamas, cuma gününü protesto günü ilan ederek tüm Filistinlilere “Kudüs’e destek” için toplanma çağrısında bulundu.

ABD’nin kararına karşı Filistin halkı sokaklara döküldü. Gazze Şeridi’ndeki Filistinli grupların çağrısı üzerine düzenlenen gösteriye yüzlerce kişi katıldı. ABD ve İsrail bayraklarının yakıldığı gösteride Filistin bayrakları ve ABD’nin Kudüs kararını protesto ettiklerini ifade eden yazıların olduğu dövizler taşındı. Beytüllahim’de düzenlenen protestolarda da ABD ve Trump posterleri yakıldı. Doğuş Kilisesi’nin avlusunda toplanan onlarca gösterici, ellerinde üzerleri çarpı işaretiyle çizilmiş Trump resimleri taşıdı. Göstericiler, “Amerika yılanın başıdır, Filistin halkı teslim olmayacak” şeklinde sloganlar attı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı