DÜNYAFilistinHABERLERORTADOĞU

Hamas’tan FHKC Açıklaması

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Husam Bedran, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’ne yapılan saldırının başkasını dışlama ve ötekileştirme mantığını yansıttığını söyledi.

Bedran bugün (16 Mart Cuma) yaptığı açıklamada “Filistin halkı içinde ağırlığı olan bir gruba ve bu grubun tarihine saldırılıp dil uzatılması kabul edilemez. Bu başkasını dışlama, ötekileştirme mantığını yansıtıyor. Bu saldırı realiteyi bilmeme ve mücadele tarihini inkârdır. Saldırıya maruz kalan Halk Kurtuluş Cephesi’nin eski genel sekreterinin işgalcinin eliyle ortadan kaldırıldığını hatırlamamız yeterlidir. Cephenin devrimcileri Genel Sekreterin intikamını işgal hükümetinin en azgın bakanlarından birini öldürmekle aldılar. Direnişin konumu ve rolü nedeniyle 30 yıla mahkûm edilen şimdiki genel sekreteri de halen işgal rejimi zindanlarındadır” dedi.

Fetih ve Filistin Yönetimi’ne bağlı basın yayın organları, FKÖ içinde en büyük ikinci hareket olan Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nin Ulusal Meclis’in işgal altındaki Ramallah’ta yapacağı toplantıya katılmayacağını ilan etmesi üzerine harekete saldırmaya başladılar.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı