DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

Hasan Nasrullah: Peygamber Savunucusunun Kafa Kesip Katliam Yapması Caiz mi ?

Lübnan İslami Direniş Hareketi Hizbullah’ın Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Peygamber efendimiz ile Hz. İmam Cafer Sadık’ın veladetleri ve Beyrut’ta vahdet haftası münasebetiyle bir konuşma yaptı.

Seyyid Nasrullah, Konuşmasına tekfirci teröristlerin Peygamber’e (sav) karikatür çizenler ve ona utanç verici hakaretlerde bulunanlardan daha fazla zarar verdiğini belirterek bir Peygamber savunucusunun kafa kesip katliamlar yapması caiz midir? sorusunu yöneltti.

Tekfircilerin girişimlerinin Allah resulüne, Kuranı Kerime ve İslam ümmetine çok büyük zarar verdiğini belirten Nasrullah, Müslümanlar arasında tekfirci teröristlere karşı kesinlikle birliğin sağlanması gerektiğini vurgulayarak mücadele çağrısı yaptı.

Tekfirci teröristlerin tüm bölge milletleri için tehdit olduğunu söyleyen Nasrullah, bölge halkları ve hükümetlerine teröristler karşısında İslam’ı savunma çağrısı yaptı.

Hizbullah’ın tekfircilere karşı savaşının devam edeceğini belirten Nasrullah, “siyonist rejimi nasıl tüm Lübnanlılar olarak yendiysek tekfirci teröristleri de tüm Lübnanlılar olarak yeneceğiz” dedi.

Nasrullah Lübnan’da el-Müstakbel hareketi ile diyalog çabasında ciddi ilerleme sağlandığını açıklarken, görüşmelerden olumlu sonuçların çıkmasının işaretleri olduğunu söyledi.

Nasrullah konuşmasının devamında Bahreyn’de yaşananlara dikkat çekti.

Bahreyn’deki halkın hiç bir zaman silaha sarılmadığını vurgulayan Nasrullah, barışçıl eylemlerle haklarını talep eden halk’a demokrasiden bahseden herkesin hak vermesi gerektiğini belirtti.

Değil Bahreyn en güvenli ülkeye bile silahın sokulmasının kolay olduğunu belirten Nasrullah, “ancak Bahreyn halkı, alimleri ve liderleri ısrarla barışçıl eylemlerine devam ediyor” dedi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı