DÜNYAORTADOĞUSon Dakika

Hasan Nasrullah: Suriye’yi hedef alan terör savaşının hedefi, 2006 yılında Siyonist İsrail’e yaşatılan hezimetin intikamını almaktır

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah Suriye’yi hedef alan terör savaşının hedefinin, 2006 yılında Siyonist düşmana yaşatılan hezimetin intikamını almak olduğunu dile getirerek asıl istenilenin önce Lübnan’da sonra da Suriye ve Filistin’de direniş çizgisini yok etmek olduğunun altını çizdi.

El Manar Televizyonuna bir röportaj veren Nasrullah, Suriye’nin direniş çizgisinde esas ve belirleyici odağı teşkil ettiğine dikkat çekerek Lübnan direnişine verilen Suriye yapımı roketlerin Siyonist İsrail’e karşı mücadelede dengeyi belirleyen unsurlardan birini teşkil ettiğini vurguladı.

Nasrullah; Körfez ülkeleri rejimlerinin Suriye’nin bağımsız karar gücü ile karşı karşıya gelmesi ve direniş odağından uzaklaştırma çabalarının hezimete uğramasından sonra “Arap Baharı” olarak isimlendirdikleri bir dalga yarattıklarını ve bu dalgayı Suriye’ye karşı kullanmaya çalıştıklarını ifade etti.

Lübnan’ı hedef alan yeni bir saldırı düzenlenmesi halinde yeni bir zaferin kaçınılmaz olduğunun altını çizen Nasrullah; Lübnan direniş çizgisinin Hayfa’ya kadar ulaşacak güçte yeni roketlere sahip olduğunu ibraz etti.

İsrail oluşumunun, Filistin davasının hiçbir şey ifade etmediğini düşünen Arap Rejimlerinden beslendiğini beyan eden Nasrullah; Körfez rejimleri ve ABD tarafından finanse edilen medya araçlarının büyük bir bölümünün yayın politikalarını Direniş Çizgisini Karalama odaklı belirlediklerini hatırlattı.

IŞİD terör örgütünün ABD tarafından Direniş Çizgisini vurmak amacıyla kurulduğunu ifade eden Nasrullah; ABD’de Başkanlık Seçimleri adaylarındanDonald Trump’un seçim propagandasında bunu aleni bir şekilde dillendirdiğini vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı