HABERLERİNSAN HAKLARI

Hatay’da polis müdahalesi

Eskişehir’deki Gezi Parkı olaylarında yaralanan 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz 38 günlük yaşam mücadelesini kaybetmesi memleketi Hatay’da protesto edildi. Polisin müdahalesiyle çıkan olaylarda bir polis yaralandı.

Eskişehir’deki Gezi Parkı olayları sırasında 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’ın hayatını kaybetmesi memleketi Hatay’da protesto edildi.

Uğur Mumcu alanına toplanarak, pankartlarla Cumhuriyet Meydanı’na doğru yürüyüşe geçen kalabalık grup, polis engeliyle karşılaştı.

Gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahale edildi.

Çıkan olaylarda 1 polis memurunun yaralandığı bildirildi. Gerginlik, ara sokaklarda devam ediyor.

ANKARA VE ESKİŞEHİR’DE DE PROTESTO
Benzer şekilde Ankara ve Eskişehir’de de protestolar vardı. Kenndy ve Dikmen caddelerinde toplanan Ankaralılar, Korkmaz’ın ölümünü protesto etti. Güvenlik önlemleri alan polis, ‘dağılın’ uyarısına uymayan grubu, biber gazı ve tazyikli suyla dağıttı.

Eskişehir’de ise bir grup, Kurtuluş Mahallesi’nde toplandı. Burada mum yakıldı, Korkmaz’ın darp edildiği yere karanfil bırakıldı. Bir süre oturma eylemi yapan kalabalık daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Eskişehir’de 2 Haziran’daki “Gezi Parkı” protestoları sonrası henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce darbedilen ve hastanede yoğun bakımda tedaviye alınan üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, bugün yaşam müdadelesini kaybetmişti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı