DÜNYAFilistin

Heniyye: “Bir Sonraki Savaş Mücadelenin Sonunu Belirleyecek”

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı İsmail Heniyye, işgal rejimi Savunma Bakanı Avigdor Lieberman’ın açıklamalarına cevap vererek, Gazzeli gençlerin Lieberman’dan daha azılı olan Şaron’u ve adamlarını darmadağın ettiğini söyledi.

“Gazze’ye açılacak savaş son savaş olacak” diyen Lieberman’ın açıklamalarını yorumlayan Heniyye, direnişin yenilmez olduğunu belirterek, bir sonraki savaşın belirleyici olacağını ifade etti.

Heniyye, dün (2 Temmuz Cumartesi) Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki El-Bureyc El-Kebir Camii’nde kıldırdığı teravih namazının ardından yaptığı açıklamada, kaynaklarının kurutulması çabalarının ve ablukanın Hamas Hareketi’ne zarar vermeyeceğini, direnişin kellesini koparma eksenine de aldırmadığını belirtti.

Gazze ve Hamas düşmanlarının evlerin ve direnişin yıkılması için çok büyük paralar harcadıklarını söyleyen Heniyye, söz konu paraların onlar için vebal olacağına işaret etti.

Gazze Şeridi’nin son yıllarda yaşadıklarının büyük ülkelerin başına gelmesi halinde o ülkelerin yıkımına yol açacak türden olduğuna dikkat çeken Heniyye, Hamas Hareketi’nin zafere doğru yürüyüşünü sürdüreceğini bildirdi.

Geçen savaşta işgal güçlerinin başına gelenlerin işgalciler için korkutucu olduğunu kaydeden Heniyye, bir sonraki savaşın çatışmanın sonucunu belirleyeceğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı