DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIİSLAM BÜYÜKLERİ

Hüseyin Ebu Kuveyk: Abbas ile işgal rejimi arasındaki işbirliği direnişi durduramaz

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Hüseyin Ebu Kuveyk, iki gün önce Kalkiliya’da ve dün akşam da El-Halil’de işgal askerlerinin öldürülmesinin İsrail güvenlik formülünün iflas ettiğinin göstergesi olduğunu söyledi.

Ebu Kuveyk konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal rejiminin Filistin halkına, kutsal mekânlarına, mal ve mülküne karşı sürdürdüğü terör ve barbarlığın, sözde barış görüşmelerinin başarısız kalmasının Filistin’de işgale karşı direnişin artmasına ve öç alma duygularının kabarmasına sebep olduğunu ifade etti.

Ebu Kuveyk yaptığı açıklamanın devamında, işgal rejiminin Filistinlilere yönelik günü birlik baskı ve zulümlerinin Filistin halkının işgale karşı öfkesini artırdığına dikkat çekerek “işgalcinin Filistin halkına karşı sürekli baskıcı, terör ve insanlık dışı yöntemlere başvurması, Filistin halkının hak ve hukukunu inkâr etmesi hiçbir zaman ona güvenli bir ortam hazırlamayacaktır. İşgalci sürdürdüğü kibir, hak tanımama, kabalık ve zalimliğin bedelini ödeyecektir” dedi.

Ebu Kuveyk, Batı Yaka’nın kuzeyinde peş peşe meydana gelen eylemlerin Abbas’a bağlı güçlerin işgal ordusuyla sürdürdüğü işbirliğinin direnişi yolunda alıkoyamadığının kanıtı olduğunu belirterek, Filistin halkının her zaman kahramanlıklar göstermeye ve herkese sürpriz yapmaya kadir olduğunu kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı