DÜNYAHABERLER

İki Fransız casus İran’da kaosta rollerini itiraf etti

Haber kaynakları, iki Fransız casusun İran’da kaos yaratmakla ilgili tutuklandığını ve bu kaoslarda rollerini itiraf ettiklerini bildirdiler.

Son günlerde “Mehsa Emini”nin ölümü bahanesiyle isyan çıkartan unsurlar, ülke dışındaki  devrim karşıtı medyanın kışkırtmasıyla İran’ın bazı şehirlerinde kamu mallarını tahrip ettiler.

Son günlerde Amerika Birleşik Devletleri ve Batılı devletler ve düşmanın işbirlikçisi medya kuruluşları, birlikte isyanlar yanlış ve kasıtlı, gerçekleri saptırıcı haberler ve yayınlar yayınladılar.

Muhabirimizin verdiği habere göre, turist kisvesi altında İran’a giren iki Fransız casusu, İran’ın ulusal güvenliğine karşı girişimlerde bulunduklarını itiraf etti. 

Fransız dış güvenlik servisinin ajanı olan bu çift, şok edici itiraflarda İran İslam Cumhuriyeti’ne darbe indirmek için güvensiz bir ortam yaratma çabalarını dile getirdi.

İran’da Kaos ortamı oluşturmakla görevlendirilen iki Fransız ajanın itiraflarını içeren “Bir Görevin Hikayesi” yakında yayınlanacak. Söz konusu ajanlar İran İstihbaratı tarafından tutuklanmıştı.

İran dışından yayın yapan İslam inkılabı düşmanı farsça yayın kanalları da, bu iki casusu öğretmen olarak gösterirken, bu çiftin İran’ı istikrarsızlaştırmak ve İran’da yıkıcılar için fırsatlar yaratmak amacıyla çalıştığını itiraf ettiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı