İranSon Dakika

İmam Hamanei:Seçimler yetkililerimizin görevlerini unutmalarına neden olmamaldır

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı İmam Hamanei, “Yetkililer seçim çalışmalarına odaklanmamalıdır. Seçimler yetkililerimizin görevlerini unutmalarına neden olmamaldır” dedi.

İmam Hamanei bugün İran Ordusu Hava Kuvvetleri personelinin 8 Şubat 1979 tarihinde İmam Humeyni ile tarihi görüşmesinin yıldönümünde Hava Kuvvetleri personeli ile görüştü.

İmam Hamanei bu görüşmede, “Seçimler sayesinde devletimizin bekası garanti edilir. Seçimler aslında herkesin katılması gereken bir farza dönüşür” diye açıkladı.

İslam İnkılabı’nın ortaya çıktığı ilk günden beri dünyanın bütün süper güçlerinin bu İnkılap’la karşı olmasına rağmen başarılı olmadıklarına değinen İmam Hamanei, “Yetkililer seçim çalışmalarından uzak durmalı. Seçimler yetkililerimizin görevlerini unutmalarına neden olmamaldır” diye konuştu.

En önemli meselelerden birinin ülkenin ekonomisinin güçlendirilmesi olduğunu söyleyen İmam Hamanei, ekonominin güçlü kılınması halinde düşmanın İran’a karşı birşey dayatamayacağının altını çizdi.

Ekonominin sağlam olması halinde işsizlik, durgunluk ve enflasyon gibi sorunların da ortadan kalkacağını belirten İmam Hamanei, “Bu büyüklükte ülkemizin olmasına rağmen meyvenin yurt dışından ithal edilmesi, utanç verici bir durumdur. Kaynaklarımızı ithalat yerine üretime doğru yöneltiniz” diye kaydetti.

Düşmanın gülümsemesi karşısında çok dikkatlı olunması gerektiğini de dile getiren İmam Hamanei, “Karşımızda ekonomi, kültür ve sosyal sorunlar meselelerinde bir düşmanlık cephesi mevcut. Düşman, düşmanlığında bir yere varamayınca dost adı ile yaklaşmaya çalışıyor” diye ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı