DÜNYAİNSAN HAKLARIİranSon Dakika

İmam Humeyni, İslam dünyasını bir güç simgesi haline getirdi

İran dışişleri bakanı Muhammed Cevad Zarif şiddet ve fırkacılık yoluyla hiç kimsenin menfaatinin temin edilmeyeceğini dile getirdi.

İran dışişleri bakanı Salı günü Tahranda düzenlenen İtidal ve vahdet simgesi İmam Humeyni adlı uluslar arası konferansta yaptığı konuşmada, İmamın günümüzde İslam cumhuriyeti ve İslam dünyasının güç simgesi sayılan yeni bir diyalog sürecini yarattığını yine günümüzde hiç kimsenin askeri güçten iktidar göstergesi olarak söz etmediğini üstelik İran gibi bir ülkeye direniş gücü verdiğini vurguladı.

Zarif konuşmasının devamında, güç ve iktidarın Amerika gibi bir ülkenin askeri gücüyle bütün kalpleri ve beyinleri fethetme kabiliyetine sahip olduğunu zannettiğini ortaya koyduğunu ifade etti.

İslamofobi ve İranofobi gibi projelerin Siyonistlerin İrana karşı yürüttükleri iki temel plan sayıldığını onların bu yolla İranın güç ve iktidarını zayıflatabileceklerini ve bu yüzden de İran İslam Cumhuriyetinden şiddet yanlısı ve İslam karşıtı bir tablo çizmeye çalıştıklarını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı