DÜNYAHABERLERİranORTADOĞU

İmam Seyyid Ali Hamenei: Düşman her zaman İran milletine darbe indirme peşindedir

Bir grup şehit ailesi ile görüşen Ayetullah Hamenei, İran milletinin izzet, güvenlik ve ilerlemesini şehitlere borçlu olduğunu söyledi.

Düşman’ın her zaman İran milletinin içine sızarak darbe indirmek peşinde olduğunu ifade eden Ayetullah Hamenei, ‘’Son günlerdeki olaylarda da İran düşmanları ellerinde olan para, silah, politika ve güvenlik servisleri gibi araçlarla İslami düzen için sorun yaratmak istiyorlar’’ dedi.

Ayetullah Hamenei, ‘’Benim bu olaylarla ilgili bazı sözlerim vardır ve gerekli zamanda sevgili halkımıza bunları söyleyeceğim’’ dedi.

Batı Asya ve Kuzey Afrika’daki bazı ülkelerin esef verici durumunu hatırlatan Ayetullah Hamenei, ‘’Eğer zoraki savaş döneminde düşman ülkeyi ele geçirseydi hiç bir şeye acımazdı ve İran için Suriye ve Libya’nın bugünkü durumunda kötü bir durum ortaya çıkardı’’ dedi.

İran milletinin sonsuza kadar düşman karşısında canlarını veren şehitlere borçlu olduğunu ifade eden Ayetullah Hamenei, Şehit aileleri özellikle anne ve babalarının yaptıklarının değerinin şehitlerden az olmadığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı