DÜNYAHABERLERSon Dakika

İngilizler Tahran büyükelçiliklerini açmadan önce özür dilesinler

Tahran Milletvekili Kevseri “İngiltere’nin Tahran Büyükelçiliğinin Maslahatgüzarlık düzeyinde açılması söz konusuysa bu ülke önce İran halkından özür dilesin” dedi.

İslami Şura Meclisi Tahran Milletvekili Muhammed İsmail Kevseri, İngiltere’nin Tahran Büyükelçiliğinin tekrar açılması konusuyla ilgili olarak “İngiltere’nin Tahran Büyükelçiliğinin işte o Maslahatgüzarlık düzeyinde açılması söz konusuysa, Londra’nın ilk önce İran halkından özür dilemesi lazım. Ancak o zaman izin veririz” dedi.

Kevseri daha sonra, İngiltere Başbakanı Cameron’un İran halkına yönelik hakaretine değinerek “Onların gösterdikleri saygısızlık kendilerine döner elbette. Çünkü terörist Münafıklar örgütüne destek veren onlar” diye konuştu.

Kevseri ayrıca New York’ta, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’yle İngiltere Başbakanı David Cameron arasında gerçekleşen görüşmeyle ilgili olarak “Ruhani bu görüşmeyi kabul etmemeliydi. Bizim İngilizlere hiç ihtiyacımız yok. Kapıyı açınca kendilerini birşey zannediyorlar” ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı