DÜNYAHABERLERORTADOĞU

İran, Saint Petersburg’daki Terörist Saldırıyı Şiddetle Kınadı

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Rusya’nın Saint Petersburg kentinde düzenlenen terör olayını şiddetle kınadı.

Behram Kasımi, Rusya’nın Saint Petersburg kentinde düzenlenen terör olayını şiddetle kınadığı açıklamasında; ‘’Siyasi emeller elde etmek için istikrarsızlık çıkarmak ve masum insanları öldürmek hangi hedef ve amaçla olursa olsun mahkumdur’’ dedi.
Kasımi, ’’Bir kez daha terörizmle mücadelede ciddi uluslararası işbirliğini hatırlatarak, terörist cinayetlerinin kökenini kurutmanın tüm devletler ve uluslararası kurumların birlik ve ortak iradeye mücadelesinden başka yolu olmadığını vurguluyoruz’’ dedi.
Dün Saint Petersburg kentinde metro durağında yaşanan terör saldırısında en az 10 kişi ölürken 50 kişi de yaralandı.Olayın ardından Rusya güvenlik güçleri kentte 7 metro durağını ulaşıma kapattı.
Bu arada saldırının ardından açıklama yapan Rusya devlet başkanı Putin, saldırının ayrıntılarıyla ilgili güvenlik güçlerinin ve yetkililerin gerekli çalışmaları başlattıklarını söyledi.Öte yandan Moskova metro yetkilileri de, metroda yolcuların güvenlikleriyle ilgili olarak en üst güvenlik tedbirlerinin alındığını söylediler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı