DÜNYAİranMEDYA ANALİZSon Dakika

İran Silahlı Kuvvetleri Çok Büyük Bir Tatbikat Yapacak

İran Silahlı Kuvvetleri İSK İkinci Komutanı General Abdurrahim Musevi, gelecek hafta İSK’nın en büyük askeri tatbikatı başlayacağını açıkladı.

İran Silahlı Kuvvetleri İSK İkinci Komutanı General Abdurrahim Musevi, kuvvet komutanlarıyla beraber ortak basın toplantısı düzenledi.

General Musevi gelecek hafta İSK’nın en büyük askeri tatbikatı başlayacağını açıkladı.

Askeri tatbikatın “Bölgede İslamî Vahdet Sayesinde Kalıcı Barış ve Dostluk ve İktidar Gösterisi” başlığı altında düzenleneceğini belirten General Musevi, tatabikatın 2.2 milyon kilometrekarelik bir alanda gerçekleşeceğini kaydetti.

General Musevi, tatbikata kara, hava ve deniz kuvvetleri en yeni silahlarını kullanacağını ifade etti.

Büyük tatbikata yeni füzelerimiz katılıyor

Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Habibullah Seyyari, İSK’nın büyük tatbikatı ile ilgili düzenlenen ve kuvvet komutanlarının katıldığı basın toplantısında, deniz kuvvetlerinin tatbikatla ilgilli faaliyetini açıkladı. 
Amiral Seyyari, “Bölgede İslamî Vahdet Sayesinde Kalıcı Barış ve Dostluk ve İktidar Gösterisi” başlığı altında düzenlenen büyük tatbikata donanma gemileri katılacağını belirtti.

Amiral Seyyari, tatbikata ayrıca Sipahiler ordusuna bağlı iki deniz üssü de katılacağını belirtti.

Amirila Seyyari, tatbikatta karadan karaya, karadan denize ve havadan havaya füzelerin kullanılacağını, tatbikattan önce bölgedeki yabancı güçlerin tatbikat bölgesinden ayrılmaları için uyarılacağını ifade etti.

Tatbikat sırasında bölge semaları rasat edilecek

“Bölgede İslamî Vahdet Sayesinde Kalıcı Barış ve Dostluk ve İktidar Gösterisi” büyük askeri tatbikatı ile ilgili kuvvet komutanlarının düzenlediği basın toplantısında konuşan General Pilot İsmaili, tatbikat sırasında bölgedeki tüm uçuşların hava savunma karargahı tarafından rasat edileceğini belirtti.

Amiral İsmaili, bu tatbikatın sırasında da yine geçmişte olduğu gibi ecnebi casusluk uçakları İran’ın F.I.R. sahasından uzaklaşacağını ifade etti.

Amiral İsmaili ayrıca, büyük tatbikatta Sipahiler Ordusu hava savunma birliği de karargahla ortak harekete edeceğini vurguladı.

Kara Kuvvetlerinin yeni silahlarını deneyeceğiz

“Bölgede İslamî Vahdet Sayesinde Kalıcı Barış ve Dostluk ve İktidar Gösterisi” büyük askeri tatbikatı ile ilgili kuvvet komutanlarının düzenlediği basın toplantısında konuşan General Haydari, kara kuvvetleri birlikleri tatbikatta 43 bin kilometrekarelik bir alana yayılarak tatbikata katılacağını belirtti.

General Haydari, tatbikat sırasında kara kuvvetlerine bağlı hava birliği en yeni destek taktiklerini uygulayacağını, yine kara kuvvetlerine bağlı İHA’ların da tatbikatta yer alacağını vurguladı.

General Haydari ayrıca, “Bölgede İslamî Vahdet Sayesinde Kalıcı Barış ve Dostluk ve İktidar Gösterisi” tatbikatında kara kuvvetlerinin en yeni kazanımlarını deneyeceklerini belirtti.

Hava Kuvvetlerinin tüm üsleri tatbikatta

Hava Kuvvetleri Sözcüsü General Pilot Hüseyin Çitfuruş İSK’nın büyük tatbikatı ile ilgili düzenlenen ve kuvvet komutanlarının katıldığı basın toplantısında, hava kuvvetlerinin tatbikatta görevini anlattı.

General Pilot Çitfuruş, hava kuvvetleri tatbikata tüm hava üsleriyle birlikte katılacaağını ifade etti.

General Pilot Çitfuruş, tatbikatta hava kuvvetlerine bağlı avcı ve bombardıman uçakları, İran yapımı en yeni havadan havaya ve havadan karaya füzelerini kullanacaklarını vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı