DÜNYAHABERLERİNSAN HAKLARIKüçük ManşetlerMEDYA ANALİZSon Dakika

İran ve Suriye Düşmanları İsrail’e Hizmet Ediyorlar

Ortadoğu’da cereyan eden hadiselere bakıldığında hiç Şüphesiz olayların içindeki siyonist elin varlığı kendini gösterecektir.

Özellikle İran İslam İnkılabı ve Direniş blokunun İsrail Karşısındaki duruşu ve Direnişin korsan İsraile karşı girdiği her savaşta Allah’ın lütfu ile galip gelmesi, İsrail’in Filistin direnişine karşı başlattığı saldırılarda, İmam Seyyid Ali Hamanei’nin tabiri ile “Çenesinin kırılması “, Yok olma korkusu sarmış Siyonistleri yeni arayışların içine itmiştir.

Son dönemlerdeki hezimetlerinin temel sebebi olarak İran İslam Cumhuriyeti ve Suriye devletini gören İsrail, Direniş örgütlerini kuran ve Silahlandıran bu iki devlete karşı direk savaşmak yerine uşaklarını kullanma yoluna gitmiş, kiralık kalem ve katilleri vasıtasıyla Direniş blokunu zayıflatmayı ve Suriye rejimini yıkarak, direnişi yok etmeyi hedeflemiştir.

Suriye ve Irak olayları ile İran ve Hizbullah aleyhindeki her türlü, Sözlü ve Fiili saldırıların, Medya sataşmaları ve dezenformasyonlar ile Mezhebi fitnelerin tamamının temelinde İsrail hizmetinin yattığı ve amaçlarının ise Siyonistlerin yaşam alanlarını genişletip, geleceklerini garanti altına alma şeklinde tezahür ettiği açıktır.Bu alanda meydanlarda nutuk atanların, kalem ve silah kullananların istisnasız tamamının hizmetleri Siyonizim namı ve yararınadır.

Suriye başta olmak üzere, Orta doğuda cereyan eden olayları takip edenlerin yakinen bildiği ve Aklı başında herkesin anında anlayacağı bütün bu İsrail hizmetkarlığını, siyonistlerin kendileri de alenen dile getirmekten çekinmiyor, İran,Irak, Suriye, Hizbullah ve şimdilerde Yemen düşmanlığının amacını ve  bu alanda faaliyet gösterenlerin gerçek niyetini şerh edercesine itiraflarda bulunuyorlar.

Basireti bağlanmamış insanlar için, Amerika,İngiltere,Suud, Katar vb. gibi Şeytani rejimlerin işin içinde olmaları ve Suriye düşmanlarını Eğitip-donatmaları yeterli bir hüccet iken biz yine de Siyonistlerin kendi yazdıklarından küçük bir örnek vermeyi uygun gördük.

Türkiye’de yayın yapan Yahudi Şalom gazetesinde yer alan bir değerlendirme yazısı aslında tüm olayların sebep ve  mahiyetini açıklar niteliktedir.

Şalom’un yazarlarından Karel VALANSİ tarafından “İsrail Ortadoğu’da yalnız değil artık” başlığıyla kaleme alınan yazıda, İsrail’in, Bölgedeki  mevcut kaos ortamından duyduğu memnuniyet ifade edilirken, Siyonistlerin kimi dost ve kimi Düşman gördüğü de açıkça izah edilmiştir.

Yazıda “…İstikrarsız Ortadoğu’da geleneksel devlet düzeni bozulup (IŞ)İD gibi devlet dışı aktörler yükselirken İsrail kuruluşundan bu yana üstünde duran tehlike ışığından bir nebze kurtuldu….” diyen yazar. IŞİD-NUSRA-ÖSO VB. Terör örgütleri ve destekçilerinin aslında İsrail namına çalıştıkları gerçeğini gözler önüne sererken,“…Öncelikli güvenlik kaygısı yaratan komşuları birbirlerini yemekle meşgulken, (İsrail) bölgede gizli ittifaklarla güvenliğini sağlamlaştırmaya çalışıyor…” Şeklindeki ifadeleriyle de aslında olayların arkasındaki gizli siyonist eli tarif ediyor.

Yazının devamında ” İsrail için öncelik İran destekli Hizbullah ve Hamas. Suriye ise tüm bölge için kilit konu. Esad destekçisi İran’ın burada yenilmesi Hizbullah’ı da zayıflatabilir. Hamas ise zaten Mısır’ın öfkesinden payını alıyor”. şeklindeki ifadelerle, İsrail için kimin tehdit ve kimin dostları olduğunu da açıklayan yazar, ” Nükleer anlaşma ile ekonomik yaptırımlardan kurtulan, dünyayla barışık, nükleer güce sahip bir İran endişesi İsrail için öncelikli konu olmayı sürdürüyor. Ve bu endişesini paylaşan Arap ülkeleri İran’a karşı birleşmişken İsrail’in Ortadoğu’da yalnız olduğunu söylemek artık pek de mümkün değil.“Sözleriyle de  “İran’a karşı Sünni bir koalisyon oluşturup onun bir parçası olmalıyız” diyen İsrail İç İstihbarat şefi Ami Ayalon‘un sözlerine paralel olarak, İran, Irak,Suriye,Yemen ve Hizbullah düşmanlarının İsrail’e olan sadakatlerini ortaya koymaktadır.

Bu bağlamda ülkemizde cereyan eden Suriye Düşmanlığının nedeni, İran ve Suriye düşmanlarının gerçek niyetleri ve  kişilikleri, Müslüman maskelerinin altındaki gerçek kimlikleri ortaya dökülmekte, bu kişilerin aslında Müslüman isimli ve güzel desenli Siyonist yılanlar oldukları ortaya çıkmaktadır.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı