DÜNYAFilistinKüçük ManşetlerSİZDEN GELENLERSon DakikaSuriye

Suriye’de Hormonlu Devrim ve GDO ‘lu Mücahidlere bir kaç soru

Duyarlı bir okurumuz tarafından Sitemize gönderilen ve Bölgesel gelişmeler hakkında ciddi soruların sorulduğu yazıyı sizlerle paylaşıyoruz

SURİYE DE HORMONLU DEVRİM VE GDO ‘LU MÜCAHİTLERE BİR KAÇ SORU
Kalemin yazmadığı yerde yüreğinizle yazmanız gerekir. Yalanın kol gezdiği diyarlarda bir güneş gibi doğmak gerekir, zihinlerin bulandığı yerde anahtar sorularla zihinleri aydınlatmak gerekiyor.
Batının kendilerine savaşma izni ile birlikte her türlü medya ve silah desteğinin verildiği yine bölgede ki uşak ülkelerin yardımıyla İsrail’e karşı direniş cephesini zayıflatmak, Filistin’e yardımlarını esirgemeyen ve silahın ulaştırılmasın da bir köprü vazifesi gören Suriye’yi işgal ederek yola çıkan bu ABD ve İsrail beslemesi sözde mücahit! Seyyar ya da göçmen cihatçıların! Niyet ve hedeflerini açığa çıkaran birkaç soru soracağız.
1-Eğer Suriye de ciddi bir muhalefet varsa seksen milyonluk Mısır silahsız bir şekilde bir haftada devrilirken yirmi iki milyonluk Suriye de silah kullanmanıza rağmen üç yıldır neden deviremediniz?(Suriyenin destekçisi varsa mısırın ki daha fazlaydı. Kaldı ki Suriye yi iki üç ülke destekler ken karşısın da ise yüzlerce ülke var)
2-ABD ve İsrail’in göçmen muhaliflere yaptığı silah yardımını inkar etseniz de ABD ve İsrail ile batı ülkelerinin silah ve para yardımı kesin olarak ABD senatosunda kabul görmüştür. Değilse bu kadar silahları hangi bakkal yada marketten almaktasınız?
3-Suriye de zalim bir hükümet olduğunu söylüyorsunuz. Bu hükümet zalimse neden bu savaşı başlatmadan önce Suriye de insanlar ölmüyordu?
4-Suriye de gayri İslami bir rejim olduğunu söylüyorsunuz ve o yüzden Suriye de savaşıyoruz diyorsunuz o halde geldiğiniz ülkeler olan Türkiye, Suudi Arabistan, Katar, Ürdün Libya, Azerbaycan şeriatla yönetiliyor da bizim mi haberimiz olmadı?
5- Eğer Suriye de zulüm yoksa neden insanlar Suriye den Türkiye ye geliyor da Türkiye den Suriye ye bir göç dalgası yok diyorsunuz? Dolayısıyla Suriye de zulüm var demek istiyorsunuz. O halde soralım eğer Türkiye de zulüm yoksa neden Güneydoğudan Batıya göç varda Batıdan Güneydoğuya niçin göç yok? sadece ekonomik nedenlerle açıklanabilir mi?
6-Suriye sınır komşumuz olduğu için bu kadar müdahale ediyoruz diyorsunuz, ırak ABD tarafından işgal edilirken ırak sınır komşumuz değilmiydi neden orda müdahil olmadınız?
7-Eğer samimi iseniz Suriye hükümetine karşı dünyadan yüz binlerce savaşçı transfer ettiniz. Niçin aynı tepkiyi aynı desteği ABD nin ırak işgalinde Yâda israil’in Filistin’i İşgalin de göstermediniz? Göstermiyor sunuz?
8-Suriye ye müdahil oluşumuzun nedeni ahlaki ve vicdanidir diyorsunuz peki ahlaklı ve vicdanlı iseniz Suudi Arabistan da, Bahreyn de Cezayir de ve Ürdün de niçin bu kadar Cihad! Cihad! Diye bağırmıyorsunuz? Neden medyada bu ülke halklarının ayaklanmasından hiç söz etmiyorsunuz? Niçin bu ülkelere de cihatçı yollamıyorsunuz?
9- Eğer Suriye de bu savaşın haklı bir gerekçesi ve tabanı varsa neden yerli Suriye halkı yerine göçmen ya da seyyar savaşçılara gerek duyuldu?
10-israilin muhalifler için açtığı sahra hastaneleri göz önündeyken ve İsrail den Suriye ye gelen muhalif savaşçılara İsrail hangi gerekçe ile izin veriyor?
11-Amerika hem torikte hem de pratikte Suriyeli olmayan göçmen muhalifler için İstanbul da Suriye dostları! Adıyla toplantılar düzenledi. Gerçekte ise Suriye düşmanı olan bu ülkelerle toplantı yapıldı. ABD göçmen muhaliflerle tarafını belli etmişken birde utanmadan hayasızca İran neden ABD ve İsrail ile birlikte değil diyorsunuz? İran ABD ve İsrail ile birlikte olmayacağını söylediğin de ise bu kez de eşeklerin bile güldüğü İran ABD ile birliktedir yalanına sarılıyorsunuz. Eğer İran ABD ve İsrail ile birlikte ise ABD ve batının İran’a uyguladığı ambargolar sadece bir şakamıydı! İran ‘nın HAMASA yaptığı mali yardımlar silah ve füzeler İsrail için bayram hediyesi miydi?
12- Suriye de mazlum Müslümanların daha iyi ölmesi için “İsrail hain hareketi “ olan İHH samimi olan Müslümanları da bünyesinde çalıştırarak kendine örtü yapması bir taraftan yardım adı altında Suriye de göçmen muhaliflere silah taşıyor diğer taraftan ise beslediği mazlum Müslümanların adeta kurbanlık koyun gibi ölmesine canla başla çalışıyor, şimdi soruyoruz kafa kesen EL KAİDE VE IŞİDE silah taşıyan İHH bir yardım derneği mi yoksa savaş derneği mi? Filistinliler kurbanlık koyun gibi ölsünler diye gıda veren İHH Suriye de ise kaidesiz EL KAİDECİLERE mazlum Suriye halkını daha iyi öldürsünler diye yardım adı altında silah taşıyan İHH nın ne yapmak istediği ortada değil mi?

13- Türkiye de on yedi bine yakın faili meçhul işlendi, Güneydoğu da altı yüze yakın köy yakıldı, yüze yakın Gayri resmi Amerikan üsleri var. İncirlik ve kürecik gibi… Her şehirde fuhuş evi açıldı, faiz, içki, rüşvet, kumar adaletsizlik ve hiç yoktan bahanelerle Müslümanlar hapse atılırken neden cihat ilan etmediniz? etmiyorsunuz? Suriye de zulüm var diyenler bütün bu saydıklarımız zulüm değil mi? Suriye ye gelince hepiniz birden cihattan, mücahitlikten, devrimden, şeriat ten söz ediyorsunuzda neden  kendi yaşadığınız ülkeyi görmüyorsunuz,yoksa  adalet, ahlak, özgürlük, insan hakları ve Adil bir düzen sizin ülkenize lazım değil mi?
14- Prof. Ada E.yonath “ Biz Yahudiler Yahudi olmayan birine asla üstün cesaret ödülü vermeyiz “ diyor. Yahudilerden üstün cesaret ödülünü alan Beşşar Esad mı yoksa Türkiye Başbakanı mı? İhaneti anlaşılınca ben Yahudi üstün cesaret ödülünü iade ediyorum diyenlere sormak gerek; İsrail ilk defa mı Filistinlileri öldürüyor ? siz Siyonistlerin ödülünü hangi vicdanla kabul ediyorsunuz? Sisinin haksız seçimini kutlayan Türkiye cumhurbaşkanı yüzde seksen sekizle kazanan Suriye cumhurbaşkanını neden tebrik etmediniz? Çünkü Sisi ABD güdümünde olduğu için değil mi? sormak gerek Amerikan üsleri Türkiye de mi yoksa Suriye demi var? İsrail başkonsolosluğu Suriye de mi yoksa Türkiye demi var? İsrail gazzeyi bombalarken bile Ankara ve İstanbul da israili protesto eden Halka Tomayla su sıkan Beşşar Esad mıydı? Erzincan başbağlar da katliam yapan Sivas madımak’ı kana bulayan, Roboski( Uludere) de hiç yoktan otuz beş kişiyi öldüren Beşşar Esad mıydı? Türkiye de başörtüsünü yasaklayan Beşşar Esad mıydı? Amerikalı Sierra’nın katilini bir haftada bulan Aselsan da çalışan bilim adamlarını öldüren Faili İsrail olunca dut yemiş bülbüle dönenler bütün bunları Beşşar Esad mı yaptı? Adana incirlikten Irak’ı beş bin sorti Yaparak bombalayan Amerikan uçaklarına vur emri veren de Beşşar Esad mıydı? Kendi ülkenizde bütün bunlar olurken tepkiniz neydi? Kendi devletinize cihat mı ilan ettiniz? Mavi Marmara da israil’e kuzu, Suriye ye ise aslan kesilenler ve hala utanmadan, arlanmadan hayâsızca Suriye de zulüm var diyorsanız, Allah sizin belanızı versin.
Camilerin içinden halka ateş edip sonra da bakın Esad camileri vuruyor diyenler Dırar mescidine dönen, ibadet değil terör yuvasına dönen mescidleri ilk yıkan Beşşar Esad değil bu dinin önderi Hz. peygamberdi. Savaşmak istiyorsanız, gerçekten cesursanız halkın ibadet ettiği camilerin içinden halkı öldürmek yerine meydana çıkın.
Sonuç olarak diyoruz ki;
15-Eğer Beşşar Esad Tek bir kez zalim olsaydı göçmen muhaliflerin yüz yirmi Suriye polisini öldürüp sonrada satırla doğramasının da bir zulüm olduğunu, bir insanlık suçu olduğunu sözde İslamcı medyanız da bir kez olsun söylerdiniz.
Eğer Suriye devleti zalim olsaydı; yıllarca filistine silah ulaştıran bir köprü vazifesi görmezdi.
Eğer Suriye devleti zalim olsaydı; Suriye nin de Türkiye gibi Amerikan üsleri ve
israil başkonsolosluğu olurdu.
Eğer Suriye de zalim bir yönetici olsaydı; göçmen muhaliflerin Rojava da Müslüman Kürt Suriye halkının kafalarını kesip yollara dizmenin hiçbir dinde yeri olmadığını söylerdiniz
Eğer Suriye yönetimi zalim olsaydı; Suriye de kırk yaşında ki bir kadını şia ya da Esad taraftarı diye iple boğunca muhaliflerinde zalim olduğunu söylerdiniz
Eğer Suriye zalim bir ülke olsaydı; seyyar cihatçıların! Yaptığı Annelerinin gözleri önünde gözleri oyulan çocukların ne suçu vardı diyebilirdiniz? Yoksa o çocuklarda Esad taraftarı olunca ölmeyi mi hak ettiler?
Eğer Suriye devleti zalim olsaydı; Kürtlerin namusu bize helaldir diyen göçmen muhaliflerin namus yoksunu olduklarını sözde o İslamcı kanallarınız da tek bir defa da olsa söylerdiniz.
Eğer Suriye de zalim bir idareci olsaydı; Filistinlilere silah desteği veren bir Suriye olmazdı. Ya siz ne yaptınız? Altmış yıldır Filistinlileri hunharca öldüren israile karşı neden savaşmıyorsunuz da Suriye olunca niye sizi bir heyecan sarıyor?
Eğer Suriye devleti zalim olsaydı; iranda ki depre mi, ırakta ölen çocukları Suriye diye göstermezdiniz. Suriye de taraftarınız çok olsaydı Cezayir de hükümeti protesto edenleri Suriye diye göstermezdiniz?
Eğer Suriye de zalim bir cumhurbaşkanı olsaydı; Suriyeli kadınları kurtaracağız bahanesi ile Antalya ya satmazdınız.yoksa bunu da mı Esad yaptı?
Eğer Suriye devleti zalim olsaydı; devrim adı altında Suriye ye gidip suriyede ki fabrikaları çalıp parçalarını Türkiye de hurda fiyatına satmazdınız. Şimdi bu hırsızlığı yapanlara halen mücahit mi diyorsunuz? İsrailin tek bir binasını yıkmayan ama Suriye de yarım milyon bina yıkanların yaptığı mücahitlik midir? Suriye de bina yıkmak altyapıyı yok etmek devrim midir? Yoksa Amerikan uşaklığımıdır siz söyleyin?
Eğer Suriye gerçekten zalim olsaydı; Filistin direniş hareketleri Hamas ve İslami cihada ev sahipliği yapmazdı.
Eğer Suriye zalim bir coğrafya olsaydı; Siz hiç medya da diğer ülke başbakanları gibi Obama nın necis elini sıkan bir Beşşar Esad gördünüz mü?
Eğer Suriye zalim bir ülke olsaydı; suriyede göçmen savaşçılar değil, mısır, Libya ve Tunus gibi kendi halkı Tarafından üstelik silahsız bir şekilde bir haftada hükümeti devrilirdi. Fakat üç yıldır nerdeyse öldürmediğiniz adam kalmadı halen devrim yapıyoruz diyorsunuz ve dünyanın desteğine rağmen Suriye hükümeti halkı ile dimdik ayakta ve israil’in vekâlet savaşçıları olarak cinayet ve katliamlardan başka da bir iş beceremediniz. Çünkü siz Suriye de devrim demeden önce insanlar mutluydu. İnsanların iyi ya da kötü kendi namus ve şerefi ile evlerinde yaşarken kahrolası o ölüm kusan silahlarınızla hem kendinizi cehenneme yuvarladınız hem de Suriye halkını zorla göç ettirerek başka ülkelerde sokaklarda dilenen ve namusları kirlenen bir duruma düşürdünüz işte bu yüzden cehennemi bekleyin, siz Suriye de varlık göstermeden önce Suriye de insanlar bu durumda değil di. Emellerinize de ulaşamadınız. Çünkü gerçek şu ki Suriye halkı sizi desteklemiyor. Suriye halkı eksikliklerine rağmen her ülkede olduğu gibi kendi ülkesini seviyor ve hükümetine destek çıkıyor.
Eğer Suriye rejimi zalim olsaydı; israilin yanı başında Filistinlilerin nefes almasını sağlayan Suriye günümüzün bir Habeşistanı olmazdı.
Eğer Suriye halkı ve devleti Amerika, ya boyun eğseydi yâda Suriye de itaat eden bir cumhurbaşkanı olsaydı suud, katar, Ürdün, gibi bugün Suriye işgal edilmezdi. İtaat etmeyen kötü kral, Amerika’ya itaat edene iyi kral mı oluyor?
Eğer Suriye devleti savaş başlamadan önce Katarın daha sonrada Türkiye başbakanının Beşşar Esada teklif ettiği yirmi iki buçuk milyar Doları Kabul etse idi bugün batı Araplar ve Türkiye Suriye ye zalim demeyecekti. ( teklifin içeriği; Filistin ve İran la ilişkiler kesilecek ve karşılığında Suriye dünyayla serbest ticaret yapabilecekti )
Eğer Suriye devleti zalim olsaydı savaş başlamadan Katar ve Türkiye’nin suriyeye yaptığı teklifleri kabul eder ve kendi koltuğunu ve ikbalini düşünürdü, ama Beşşar Esad ben kendi halkına ihanet eden bir cumhurbaşkanı olmayacağını söyleyerek direnmeyi kabul etmiştir.
Suriye de göçmen muhaliflerin işledikleri korkunç cinayet ve katliamları elinizdeki medya gücüyle ne kadar saklarsanız saklayın, muhalifler ne kadar insan öldürürse Esad ve Suriye hükümeti o kadar suçludur imajı hür vicdanlar tarafından asla kabul edilmeyecek ve hakikat er yâda geç bir güneş gibi doğacaktır. Ve bu savaş sonunda insan bozması cani ruhlu Işid, Nusra ve kaidesiz el Kaidecilerden insanlığı kurtaran Beşşar Esad’a herkes teşekkür ederek eline sağlık diyecektir.
Suriye deki savaşın gerçek sebebi israil’in güvenliği içindir. Suriye’nin yıkılması için destek veren Suudi, Katar ve Türkiye gibi Amerika’ya itaat eden uyduruk bir devlet kurmak istiyorlar. Suriye israille savaşmıyor diyenler de biliyor ki Filistin den İsrail’e atılan her füze ve kurşunda İran ve suriyenin rolü vardır. Direk olmasa da dolaylı olarak Suriye filistine destek çıkarak zaten İsrail ile savaş halindedir. Bu kadar silah filistine bir köprü vazifesi gören Suriye sayesinde olmuş sa kimse Suriye İsrail’le savaşmıyor diyemez.
İsrail Gazzeyi işgal ederken bir yandan Filistin Filistin diye bağırıyorsunuz, diğer yandan da Türkiye de toplanan yardımların güya Filistinlilere israil’in eliyle verileceğini yandaş medyadan yeni şafak gazetesi; israil’in çikolata yapma makinesini güvenlik gerekçesi ile kabul edilmediğini söyleyerek ifşa ediyordu. Filistin le savaş halinde olan ve Ramazan ayı bile dinlemeden Gazzelileri öldüren İsrale verdiğiniz Türk halkının yardımları ile ihanet içerisinde olduğunuz kendi ifadeleriniz ile belgelenmiş oluyor. Demek oluyor ki sizin diliniz de Filistin Kalbiniz de ise İsrail yatıyor. Filistin için ağlayıp israil ile iş tutanlar,”One minute “deyip israil ile el altından ticareti artıranlar, koskocaman ülkede yerli tohumları yok edip seksen milyonluk ülkeyi israile teslim edenler mi İsrail’e düşman oluyor? Yoksa hangi akıl hangi mantık hangi gerekçe ile türkiyeden filistine gidecek olan yardımları gazzeyi bombalayan israile teslim ediyorsunuz?
Filistinliler Türkiye ye vizeli, İsrailliler ise vizesiz giriyor, Sonra da Ne güzel Filistin dostu oluyorsunuz değil mi? PKK nın Irak kolu olan Büyük İsrail’in hedefleri için ırak Kürtleri arasına yerleştirilen Yahudi kökenli Barzani’nin Irak’ın petrolünü çalıp Türkiye üzerinden israil’e satanlar mı Filistin’i düşünüyor? Şimdi Filistinlileri öldüren israil uçaklarının yakıtını kimler ve kimlerin aracılığı ile israile verildiği belli olmuyor mu? Bolivya, Venüzüella Ve Şili halkı Müslüman olmadığı halde israil ile ilişkilerini keserken Türkiye hükümeti niçin israil ile ilişkilerini kesmiyor? Suriye yi yıkmakla Tehdit edenler niçin israil’i sadece kınamakla yetiniyor? Filistin edebiyatı yapan Türkiye deki İslami görünümlü çevreler Türkiye de binlerce genci kandırarak Suriye de kardeşi kardeşe kırdırıp Müslüman kanı akıtmasına vesile olanlar söz konusu israil olunca sadece kınamakla yetinip timsah gözyaşı döküyorlar. Eğer samimi iseniz Müslüman Suriye halkı yerine israil’e bir cephe açın da görelim? Netice de Suriye de öldürülen askerler Yahudi ya da hiristiyan değil Müslüman halkın çocuklarıdır. Ve artık Filistin’e çikolata göndermeyi bırakıp Suriye ye gönderdiğiniz silahların çeyreğini Gazzey’e yollasaydınız Filistin bu durumda olmazdı ama biliyorum ki siz Filistine silah değil çikolata göndermeye devam edeceksiniz. Çünkü sizler çağımızın gerçek haricilerisiniz. İşte bu yüzden tamda Filistin işgal altında iken bir ırak’a bir Lübnan’a saldırarak Filistin’i gündemden uzaklaştırmaya çalışan Işid, Nusra ve kaidesiz el kaidecilerin İsrail’ e hizmet ettikleri aşikâr değil mi? Siyonist İslamcıların bize kaynak diye gösterdiği “el cezire “kanalı iki bin on dört son Gazze savaşın da Filistinli Müslümanların israil’e roket ve füze attığı yerleri gazeteci kimliğin de israil’e ispiyonlarken suçüstü yakalanma dı mı? Türkiye de ki El cezireyi kaynak gösterenler ve temsilcileri ne haber? Hadi haber yapsanıza… El cezire israil den sizde el cezire den besleniyorsunuz.
Bakara ya makara diyen, Ben her Cuma bir ayet sallıyorum diyen Egemen Bağış İslam’ı mı seviyor? Allah İsrail’e afet vermesin diyen” Devlet bakanı Zeybek “ mi Filistin dostu oluyor? Siz Türk halkını aptal mı sanıyorsunuz? İran İslam cumhuriyeti aleyhinde bir haber uydurulmuş olsa da ekmek peynir gibi sarılanlar, Filistin için konuşmaktan başka bir icraatı olmayanlar, Hem İran ve Suriye nin filistine silah yardımlarını küçümsüyorsunuz, hem de kendiniz İsrail tarafın dan dan öldürülen Filistin halkına silah değil de birkaç paket çikolata yollayıp onu da İsrail’e teslim ediyorsunuz, Suriye ye silah Filistin’e çikolata yollayanlar, evet sizler… Ne vefalı dostlar! Ne zeki! Adamlarsınız ya!
Sorduğumuz sorulara cevap veremeyenlerin kimin uşağı oldukları deşifre olmuş oluyor. Eğer birazcık imanı, ahlakı, vicdanı, insanlığı olanlar hakikatı gördüğü halde deve kuşu gibi başını kuma sokup kendilerini aldatmazlar. Bu yazı varlıkları ihanet üzere olup akılları deve kuşu gibi olanlar için değil, medyanın etkisinde kalıp hak ile batılın ayrışması için bir ışıktır. Hak üzere olup haktan ayrılmayanlara selam olsun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı