DÜNYAİNSAN HAKLARIİranİSLAM BÜYÜKLERİSuriye

İran’a doğru atılan her kurşuna milyonlarca kurşunla karşılık verilecektir

İran Tahran Milletvekili Novbave, ABD’nin İran halkının inancından korktuğuna değinerek “İran’a doğru atılan her kurşuna milyonlarca kurşunla cevap verilir” dedi.

İslami Şura Meclisi Tahran Milletvekili ve Meclis Kültür Komisyonu üyesi Bijen Novbave dün akşamüstü Reşt kentinde şehid Ahmedrıza Mazlumi için düzenlenen anma merasiminde yaptığı konuşmada, İran İslam inkılabını, İslam Peygamberi Hz Muhammed’in-s- inkılabından sonra insanlık tarihinin en büyük inkılabı olarak tanımladı.

Novbave daha sonra İslami İran’ın ABD ve NATO karşısında gösterdiği direnişine değinerek “ABD, 21. yüzyılda en büyük düşmanı olarak İran’ı görüyor. Bu da, İmam Humeyni’nin-ks- liderliğiyle zafere ulaşan İslam inkılabından sonra İran halkında güçlenen inançtan kaynaklanıyor” diye vurguladı ve “Bugün İran’a doğru atılan her kurşuna milyonlarca kurşunla karşılık verilecektir” diye ilave etti.

Meclis Kültür Komisyonu üyesi Novbave konuşmasının başka bir bölümünde Suriye halkının direnişine değinerek “Suriye’nin gösterdiği bu direniş aynı zamanda İran’ın da gücünü sergiliyor” dedi.

Suriye savaşını siyasi bir savaş olarak tanımlayan Tahran Milletvekili Novbave ayrıca “Suriye’de teröristlerin sürdürdükleri savaşın bütün harcamalarını bazı Arap ülkeler karşılıyorlar” ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı