DÜNYAİranSon Dakika

İran:DAEŞ’i yok edeceğiz

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı, İran’ın istihbarat servisleri tarafından takibe alınan DAEŞ’in İran sınırlarına varmadan yok edileceğini bildirdi.

Ordu Kara Kuvvetleri için üretilmiş yeni getirilerin ilgili birliklere teslimatı için düzenlenen törende konuşan İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Ahmedrıza Purdestan, Mina’daki facianın Suudi rejiminin beceriksizliğinden dolayı kaynaklandığını ifade ederek, bu acı olayın meydana gelmesi dolaysıyla Veli’yi Asr(a.c) ve Güçler Genel Komutanı İmam Ali Hamaney’e başsağlılığı diledi.

Bugün İran’ın yeni bir tehdit şekliyle karşı karşıya kaldığına dikkat çeken Tuğgeneral Ahmedrıza Purdestan, düzenin silahlı kuvvetlerinin omuzu olarak bütün savunma kapasitelerini kullanacaklarını söyledi.

Kara Kuvvetleri Komutanı, bölge, bölge aşırı ve İran sınırlarındaki her çeşit tehditleri gözetlediklerini konuşmasına ekledi.

Ülkeye yönelik her çeşit tehdide yıkıcı yanıt vereceklerini belirten Tuğgeneral Purdestan, bölgeyi terk eden Amerika’nın yeni bir strateji kullanarak mezhepsel savaşı çıkarttığını, bu bağlamdaki terörist grupları güçlendirdiğini söyledi.

Purdestan, Amerika’dan destek alan DAEŞ, el’Nusra ve Boko Haram gibi terörist örgütlerin yanısıra İsrail ve onun yanlısı olan bazı bölgesel destekleyicileri mevcut durumu meydana getirdilklerini kaydetti.

Geçen yılda İran sınırlarına yaklaşan ve daha sonra geri püskürtülen DAEŞ’in, İran’ın istihbarat servisleri tarafından takibe alındığını söyleyen Purdestan, söz konusu terörist örgütü İran sınırlarına varmadan yok edileceğini konuşmasına ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı