DÜNYAHABERLERİran

İran’dan El’Nusra Cephesi’nin İsim Değişikliğine Tepki

İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi, en’Nusra terör grubunun ismini Şam’ın Fethi Cephesi olarak değiştirmesini tamamen kelimelerle oynamak olarak niteledi.

Behram Kasımi, sözkonusu terör örgütünün ismini değiştirmesinin  yalnızca isimle oynamak olarak nitelerken, bu terör örgütünün  mahiyetinin  isminin değişmesiyle  hiç bir şey kaybetmeyeceğini söyledi.

İsim değişikliğine gitmenin bu grubun terör listesinden  çıkmak olduğunu belirten Kasımi, halbuki teröristlerin  çirkin yüzlerinin  bu gibi isim değiştirme hilesiyle  kaybolmayacağını söyledi.

İran dışişleri bakanlığı  sözcüsü, bu gibi taktiğin gerçekte el’kaide, taliban, DAİŞ, el’nusra gibi teröristlerin ve aşırıcılık yanlısı grupların destekçisi olan başta Arabistan olmak üzere hamilerinin  bölgede  siyasetlerinin  yenilgiye uğradığını gösterdiğini söyledi.

İran dışişleri bakanlığı sözcüsü, uluslararası toplumdan terörizmle ciddi olarak mücadele edilmesi gereğinin altını çizerken  terör belasının kökünden temizlenmesi için adım atılması gerektiğini söyledi.

en’nusra terör örgütünün elebaşı Ebu Muhammed el’Culani,  dün  kameralar karşısına geçerek  en’nusra cephesinin  feshedildiğini ve onun yerine Şam’ın Fethi Cephesi kurulduğunu açıklamıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı