DÜNYAİran

İran’ın Lübnan’a yardımı ABD’yi çileden çıkardı

İran MGYK Sekreteri Şamhani “İslami İran, terör tehlikesine maruz kalan ülkelere uluslararası kurallar çerçevesinde destek vermeye hazır” dedi.

İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi (MGYK) Sekreteri ve Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in Temsilcisi Ali Şamhani “İran’ın Lübnan Ordusuna terörle mücadele bağlamında destek olmaya hazır olduğunu ilan etmesine ABD Hükümetinin tepki göstermesi aslında Washington’un terörle mücadele konusunda dürüst olmayan ikili politikasından kaynaklanıyor” dedi.

Kutsal savunma Komutan ve öncülerinin anılmasıyla ilgili bir toplantıda konuşan Şamhani ayrıca, İran’ın destek girişimlerinin uluslararası çerçevelere uyduğunun altını çizerek “Terörle mücadele ettiklerini iddia eden kimilerinin perde arkasında terör örgütleri kurup onları mali, silah ve lojistik açılardan destekledikleri şartlarda İran İslam Cumhuriyeti kendi prensipli siyasetleri çerçevesinde terör illetine karşı amansız mücadele içerisindeydi. Bu mücadele yine aynı şekilde devam edecek” şeklinde konuştu.

MGYK Sekreteri daha sonra “İslami İran, terör tehdidine maruz kalan ülkelerin talepleri üzerine uluslararası kurallar çerçevesinde onlara destek olmaya ve kendi tecrübelerini aktarmaya hazır” diye vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı