DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

İşgal Medyası: “Hamas’ın Yaz Kamplarında Çocuklara İsrail Düşmanlığı Aşılanıyor”

İşgal rejimi medyası, İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Gazze Şeridi’nde öğrenciler için düzenlediği “Özgürlük Meşaleleri” adlı yaz kurslarını hedef alarak, bu kurslarda çocuklara işgal rejimi düşmanlığı aşılandığını yazdı.

Kamplarla ilgili haber ve yorumlara sayfalarında geniş yer veren işgal rejimi medyası, yaz tatilinin başlamasıyla birlikte Hamas’ın öğrencileri bu kamplarda topladığını ve onları gelecekte savaşçı olmak üzere eğittiğini ifade etti.

Yaz kamplarında çocukların “İsrail” aleyhine kışkırtıcı faaliyetlerin yanında askeri eğitim kamplarındakine benzer ateş çemberinden atlama, engelleri aşma ve benzeri zorlu bir eğitim de aldıklarını iddia eden işgal rejimi medyası, bu kampların yeni bir olgu olmadığını, bilakis her yıl yaz aylarında düzenlendiğini ve kamplarda Filistinli çocuklara “İsrail” düşmanlığı aşılandığını söyledi.

İşgal rejimi medyası, Gazze Şeridi’ndeki yaz kamplarında eğitim görenlerin işgal zindanlarında yatan Filistinli esirlere destek faaliyetlerine de katıldıklarını ve kamplarda çocuklara esirlerin kahramanlıklarının anlatıldığını yazdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı