DÜNYAHABERLER

IŞİD’e Karşı Koalisyon Sivilleri Öldürmek İle Meşgul!

ABD liderliğindeki koalisyonun hava saldırısı sonucunda 11’i çocuk 56 kişi canını kaybetti.

Suriye İnsan hakları izleme örgütü bir bildiride Halep eyaletinde yer alan El-Tevhar köyüne Salı günü düzenlenen saldırının sonucunda durumlarının çok kritik olduğu bilinen onlarca sivilin yaralandığını belirtti.

Suriye’den gelen bir başka haberde ise 160 sivilin öldüğü ifade ediliyor.

Suriye İnsan Hakları İzleme Kurumunun Başkanı Rami Abdul-Rahman “Saldırı sırasında siviller çok korkmuştu ve her biri bir köşeye sığınıyordu.” diye konuştu.

Abul-Rahman’ın, “Görünüşe göre Menbic şehrinin 14 kilometre kuzeyinde yer Alan El-Tevhar köyü saldırısı yanlışlıkla gerçekleşmiştir.” ifadeleri dikkat çekti.

ABD liderliğindeki IŞİD karşıtı koalisyonun şu ana kadar konu ile ilgili her hangi bir açıklaması olmadı ancak söz konusu saldırının raporunu hazırladıkları söyleniyor. Öte yandan Suriye İnsan hakları izleyicisi Pazartesi günü ABD liderliğinde olan koalisyonunun yine Menbic şehri ve El-Tevhar köyüne buna benzer bir saldırısı sonucunda 21 kişinin öldüğünü belirtti.

Menbic Şehri 2014 yılından itibaren IŞİD teröristleri tarafından işgal edilmiştir. Bu şehir Teröristlerin kendine Başkent olarak seçtiği ve aynı zamanda Türkiye ve Rakka arası IŞİD’in en önemli tedarik yoludur.

Suriye’nin 5 yılı aşan ölümcül olayları sonucunda yaklaşık 470 bin kişi canını kaybetti ve 1,9 milyon kişi yaralandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı