DÜNYADünya Kudüs GünüFilistin

İsrail’i Titreten Bildiri: “Filistin halâ en önemli meseledir”

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu bir bildiri yayımlayarak, Filistin melesini halâ bölgesel, küresel ve İslami meselelerin başında yer aldığını vurguladı.

Perşembe günü Dünya Kudüs Günü dolayısıyla bir bildiri yayımlayan İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu mübarek Ramazan ayının son Cuma günü İmam Humeyni -ks- tarafından Dünya Kudüs Günü olarak adlandırıldığını, bu hareket İslam ümmeti ve ardından beşeri camianın Filistin meselesine yönelik ilgisinin artmasında belirleyici rol ifa ettiğini ve parlak bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

Bildiride, İran İslam Cumhuriyeti’nin Filistin ülküsü ve Kudüs’ün kurtuluşuna desteği İslam inkılabının hayatı boyunca stratejik bir hedef olarak siyonist rejimin ve hamilerinin hayallerini suya düşürdüğü kaydedildi.

Bildiride ayrıca Filistin meselesinde sahadaki gerçekler ve bölgede bazı ülkelerin hain liderlerinin  perde arkasında siyonistlerle ilişkilerini normalleştirmeleri, direniş ekseni Kudüs intifadasına işgal sona erinceye dek destek verme stratejisi belirleyici getirileri olduğunu ve esas amacı siyonist rejimi çökertmek ve yüzyılın anlaşmasını boşa çıkarmak olduğunu gösterdiği ifade edildi.

Bilindiği üzere mübarek Ramazan ayının son Cuma günü İmam Humeyni -ks- tarafından Dünya Kudüs Günü olarak adlandırıldı. Bu yıl Dünya Kudüs Günü 22 Mayıs 2020 tarihine denk geliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı