DÜNYASon Dakika

İsraili Yok Etmek İçin Füzelere Gerek Yok

Devrim Muhafızları Hava Uzay Güçleri Komutanı General Hacizade, İran televizyonuna yaptığı açıklamada; “Biz silahlı kuvvetler olarak üzerimize düşen görevi yapacağız ve daha gelişmiş füzeler üreteceğiz ama biliyoruz ki, İsrail’i mahvetmek için füzelere gerek yok, İsrail zaten mahvolmak yolunda ilerliyor ve kendisi içinden devrilecek.” dedi.

Hacızade, İran’ın her yıl askeri tatbikat yaptığının altını çizerek son tatbikata karşı oluşan hassasiyetler ile ilişkin: Batı nükleer meselenin çözülmesinden sonar şimdi aleyhimize propaganda yapmak için yeni bahaneler bulaya çaba sarf ediyor. Son günlerde söylenilen sözler ise bu kapsamdadır.

O, biz her zamanki gibi ABD ve İsrail’i; birinci düşmanlarımız olarak nitelendiriyoruz ve onların bizi güçsüz hale getirmek uğrunda çalıştıklarının farkındayız diyerek, düşman bizim caydırıcı gücümüzün mahvolmasını istiyor. Onlar, İran’ı da Irak, Suriye ve Yemen’in olduğu hale getirmek istiyorlar.

General Hacizade: Biz hiç bir zaman hiç bir savaşın başlatanı olmadık olmayacağız da ama birisi bize karşı savaş başlatırsa kendimizi savunmakla sınırlanmayacağız ve misli ile karşılık vermek hakkına sahip olacağız. Bu durumda füze gücümüz bizim için en yararlı vasıta ola bilir.

Hacizade, bu tatbikatların ve füze sanayinin geliştirilmesinin Nükleer anlaşmaya uyumlu olmadığı iddialarına değinerek; bu tatbikatlar bizim kendinimizi savunma hakkımıza uygundur ve BM’nin bu konuda olan kararlarını, biz geçersiz karar gibi görüyoruz dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı