DÜNYAHABERLERİSLAM BÜYÜKLERİ

İsrail’le normalleşmenin zilletten başka getirisi olmaz

Cumhurbaşkanlığı Filistin halkının İslami inkılabına destek komitesi Başkanı Ayetullah Muhammed Hasan Ahtari, korsan İsrail’le normalleşmenin sonucu zillet ve iktisadi geri kalmışlıktan başka bir şey olmadığını belirtti.

Perşembe günü “Sudanlılar siyonist rejimle normalleşmeye karşı” başlıklı sanal ortamda düzenlenen seminerde konuşan Ayetullah Ahtari, İslami değerlere bağlılığa vurgu yaparak, korsan İsrail’le ilişkileri normalleştirme sürecinin amacı milletleri zillete düşürmek ve hakkı ziyan ederek batılın yerine geçirmekten ibaret olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Filistin halkının İslami inkılabına destek komitesi Başkanı Ahtari şöyle devam etti:

Siyonist rejimle normalleşme anlaşması imzalayan ülkelerin durumuna bakıldığında, İsrail’le normalleşmenin sonucu zillet ve iktisadi geri kalmışlıktan başka bir şey olmadığı anlaşılıyor.

Korsan İsrail ve Sudan geçenlerde ilişkilerini normalleştirme üzerine anlaşdıklarını açıkladıkları ortak bir bildiri yayımladı.

Bundan önce de BAE ve Bahreyn Amerika’nın baskıları ile 15 Eylül 2020’de beyaz sarayda ABD Başkanı Donald Trump ve İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu huzurunda bebek katili rejimle normalleşme anlaşması imzaladılar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı