DÜNYAFilistin

İtalya’nın başkenti Roma’da Filistin’e destek yürüyüşü yapıldı

Dün İtalya’nın başkenti Roma’da Filistinlilere destek ve İtalyan hükümetinin işgal rejimiyle yaptığı askeri işbirliğini protesto etmek için yürüyüş düzenlendi.

İtalya’daki Filistinlilerin düzenlediği etkinliğe binlerce İtalyan vatandaşı katılırken, Republica Meydanı’nda toplanan kalabalık daha sonra Santi Apostoli Meydanı’na kadar yürüdü.

“İsrail işgaline son”, “Filistin’e özgürlük” yazılı dövizler altında yürüyüşe geçen aktivistlerin sık sık, “Filistin’den elinizi çeki”, “İsrail suçludur” sloganları atmaları dikkat çekti.

Gösteriyle ilgili bilgi veren koordinatörlerden biri, ülkenin her tarafından yirmi binden fazla insanın iştirak ettiğini belirterek, İtalyan hükümetinin İsrail ile askeri işbirliğini sürdürmesinin utanç olduğunu söyledi ve açıklamanın devamında, işgal rejiminin daha geniş platformlarda boykot edilmesi gerektiğini savundu.

7 Temmuz’da Gazze’ye açılan ve 51 gün süren savaşta işgal güçleri 2157 kişiyi şehit etti, 11 binden fazla kişiyi yaraladı, 9 bin evi tamamıyla ve 8 bin evi ise kısmen tahrip etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı