DÜNYAFilistin

Kadoori Üniversitesi’nde 8 Öğrenci İşgal Askerlerinin Ateşiyle Yaralandı

Dün ikindiden sonra Batı Yaka’nın Tulkerem şehrinde bulunan Kadoori Teknik Üniversitesi’nde çıkan çatışmalarda 8 öğrenci gerçek mermiyle yaralandı.

Üniversitedeki kaynakların belirttiğine göre üniversite çevresinde öğrencileri tahrik eden ve kaba davranan işgal güçleri çatışmaları tahrik etti. Tahrikler neticesinde çıkan şiddetli çatışmalarda birçok öğrencinin yaralandığı belirtildi.

Hastane kaynakları ise verdiği bilgide, hastaneye kaldırılan yaralılardan bir kısmının gerçek mermilerle yaralandığını, bazılarının da aldıkları yaraların ve kırıkların plastik mermi sonucu olduğunu ifade etti.

İşgal güçlerinin saldırılarına karşı öğrenciler direnirken, işgal askerlerinin öğrencileri dağıtmak için yoğun bir şekilde göz yaşartıcı bomba kullandığı belirtildi.

Dün gece Siyonist terör örgütlerinden birinin liderine yönelik yapılan eylemin ardından işgal güçlerinin Tulkerem şehrine uyguladığı kuşatma ise devam ediyor.

Dün yapılan eylemde seksenlerde Filistinli birçok önemli şahsiyete yapılan suikasta karışan ve birçok kişiyi katleden Siyonist örgütün lideri ağır bir şekilde yaralanmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı