DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARI

Kassam: “İşgalci Aksa’ya Dokunursa Cevabımız Sarsıcı Olacak”

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, işgalcinin Mescidi Aksa’ya dokunması durumunda vereceği cevabın düşmanı sarsacağını ve şaşırtacağını belirterek, Mecsidi Aksa’yı kurtarmaya hazır olduğunu ifade etti.

Hamas Hareketi’nin dün akşam (04 Ekim Cuma) Gazze’nin kuzeyinde “Lebbeyke Ya Aksa” sloganıyla düzenlediği etkinlikte Kassam Tugayları adına konuşan Ebu Hamza, “Her düzeyde hazırlığımız tamamdır. Gelişmeleri an be an takip ediyoruz. İşgalci düşmanımız Mescidi Aksa’ya dokunursa alışık olmadığı türden kendisini sarsacak şekilde cevap vereceğiz” dedi.

Etkinlikte konuşan Ebu Hamza daha sonra “Siyonist düşmanımız ve arkasında duranlar şunu iyi bilsinler ki asla uyumuyoruz ve olup bitene de gözlerimizi kapatmıyoruz. Kırılması çok zor bir iradeye sahibiz. Sizinle savaşmak ve elinizde esir olan Mescidi Aksa’yı kurtarmak için yaptığımız hazırlık sizin düşündüğümüzden daha büyüktür” ifadelerini kullandı.

Kudüs, Mescidi Aksa ve bütün Filistin’in omuzlarında bir emanet olduğuna dikkat çeken Ebu Hamza, kendileri için kırmızı çizgi olan Mescidi Aksa’ya dokunmanın ağır bedellere neden olacağını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı