DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZ

Korsan işgal askerleri Filistinli işçilere ateş açtı: 2 yaralı

İşgal güçlerinin El-Halil’e bağlı Ez-Zahiriyye beldesi yakınlarında ırkçı ayrım duvarını aşmak isteyen Filistinli işçilere ateş açtığı ve iki işçinin yaralandığı bildirildi.

Quds Press Haber Ajansı’nın yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal askerleri Filistinli işçileri taşıyan bir aracın peşine düştü. Filistinli işçilerin işgal askerlerinden kaçmaya çalışması üzerine askerlerin işçilere doğru ateş açtığı ve işçilerden ikisinin ayaklarından yaralandığı ifade edildi.

Kaynaklar, işgal askerlerinin ateş açtığı Filistinli işçilerin Yatta beldesinden olduğunu ve “Yeşil Hat” dahilindeki işyerlerine gitmek için yola çıktıklarını bildirdi. Yaralanan işçilerden Ali Ebu Zehra’nın El-Halil Devlet Hastanesi’ne ve diğerinin İsrail ambulansıyla 1948′de işgal edilen topraklara nakledildiği öğrenildi.

Bu arada, işgal güçlerinin son bir haftadır ırkçı ayrım duvarını geçmeye çalışan Filistinli işçilere yönelik operasyonlar düzenlediği ve özellikle de Cuma ve Cumartesi günleri birçok yerde askeri kontrol noktası oluşturduğu ve işçileri taşıyan araçların peşine düştüğü ifade edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı