DÜNYAFilistinHABERLERORTADOĞU

Korsan İsrail Güçlerinin Attığı Bombalardan Çıkan Gazdan dolayı Çok Sayıda Kişi Olumsuz Etkilendi

Nablus’un güneyindeki El-Leben Eş-Şarkiyye köyü girişinde dün (14 Ocak Pazar) işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışmalar yaşandı.

İşgal güçlerinin çatışmalar sırasında Filistinli gençlerin üzerine ve köy sakinlerinin evlerine doğru onlarca göz yaşartıcı bomba attığı, bombalardan çıkan yoğun dumandan birçok kişinin etkilendiği ifade edildi.

Görgü tanıkları işgal güçlerinin askeri ciplerle bölgeye geldiğini ve köyün girişini kapattığını, bu nedenle köylülerin araçlarıyla tali yolları kullanmak zorunda kaldıklarını belirtti.

Öte yandan, işgal güçlerinin dün gece Cenin’in güneyindeki Müselles Eş-Şüheda bölgesine baskın düzenleyerek iş yerlerine ait güvenlik kameralarının kayıtlarına el koyduğu bildirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Filistinli gençler baskın sırasında işgal güçleriyle çatıştı.

İşgal güçlerinin gerçek mermilerle yoğun bir şekilde ateş açtığı ve göz yaşartıcı bomba kullandığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin eş zamanlı olarak Haddad Es-Siyahiyye köyüne de baskın düzenlediği ve köy girişindeki güvenlik kameralarının kayıtlarına el koyduğu belirtildi.

İşgal güçlerinin Nablus eylemini gerçekleştiren Filistinli direnişçileri bulmak için baskınlar düzenlediği ve kamera kayıtlarını incelediği bildirildi.

Devamını oku at
https://turkish.palinfo.com/8390
@Copyright Filistin Enformasyon Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı