DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARI

Korsan İsrail, Hamas’a ait bir hücrenin ortaya çıkarıldığını iddia etti

İşgal rejiminde yayınlanan Jerusalem Post gazetesi, Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin Kalkiliya kentinde biri 1948 yılında işgal edilen Filistin toprakları sakinlerinden olmak üzere dört kişilik bir hücre ortaya çıkardığını iddia etti. Haberde ayrıca yakalanan hücre üyelerinin işgal rejimi hedeflerine saldırı hazırlığında olduğu öne sürüldü.

Gazete, hücrenin geçen yıl Kasım ayında ortaya çıkarıldığını ve dosyalarının daha sonra işgal rejimine teslim edildiğini, ardından da işgal güçlerinin hücre üyelerini gözaltına aldığını yazdı.

İşgal mahkemesi bugün (7 Mayıs Çarşamba) yapılan duruşmada, hücre üyelerine işgal rejimi hedeflerine saldırı düzenlemek amacıyla el yapımı bomba imal etme suçlamasını yöneltti.

İşgal rejimi iç istihbarat birimi “Şabak”, bir kaç hafta önce Kalkiliya’da bir “terör” hücresi ele geçirildiğini öne sürmüştü. İşgal polisi sözcüsü, hücre üyelerinin Filistin Yönetimi güvenlik birimleri tarafından gözaltına alınarak sorguya çekildiğini ve serbest bırakıldığını, fakat daha sonra işgal güçleri tarafından gözaltına alındıklarını açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı