DÜNYAFilistin

Korsan İsrail’in hava saldırısıyla anne ve üç çocuğu şehit oldu

İşgal ordusunun bugün (24 Ağustos Pazar) ikindi saatlerinde Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Tel Ez-Zaater’de Cude ailesine ait bir eve düzenlediği hava saldırısında bir anne ve üç çocuğu şehit oldu.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref El-Kudra, Cude ailesinin evine düzenlenen hava saldırısında şehit olanların anne Tesnim Isam Cude ile çocukları Raviye Cude, Rağad Cude ve Usame Cude olduğunu açıkladı.

İşgal ordusunun 49 gün önce Gazze Şeridi’ne açtığı savaşta bugüne kadar şehit olanların sayısının 2117′ye ve yaralı sayısının da 10700′e yükseldiği bildirildi. İşgal ordusunun katliamlarına karşılık direniş güçleri de misilleme olarak işgal rejimine ait hedeflere füze ve havan saldırıları düzenliyor.

İşgal ordusunun, Han Yunus’un Curatu’l-Lud bölgesine düzenlediği hava saldırılarında bir mahalleyi tamamen yerle bir ettiği bildirildi.

Kaynaklara göre, işgal ordusuna ait F-16 savaş uçaklarından Ebu Maruf mahallesine 17 füze atıldı. Saldırılarda Fureyc Ebu Maruf, oğulları Ahmed ve Muhammed, amcasının oğlu Zuheyr Ebu Maruf’un eviyle Ahmed Berbah isimli Filistinliye ait ev ve Vadi ailesine ait bir ev tamamen yıkıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı