HABERLERORTADOĞU

Küçük Omran ve Babası Asılsız Yalanları Deşifre Etti

Suriye ve ordusuna çamur atmakla birlikte onlara karşı uluslar arası bir kararın alınması amacıyla hazırlanan tiyatro oyununda kullanılan Halepli küçük çocuk Omran Dakniş ve babası, terör örgütleriyle birlikte onları destekleyen medya araçları ve devletlerin yalanlarını deşifre etti.

Küçük Omran ve Babası ‘Beyaz Baretliler’ adı verilen ve İngiliz istihbaratı tarafından kurulup Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesinin bir oluşumu olan terör örgütlerin terör yanlısı medya araçları ve devletlerin desteği ile hazırladıkları tiyatro oyununu deşifre etti.

Küçük Omran’ın babası; “Halep’in Kerm el Katırcı Semtinde bulunduğum sırada kaynağını bilmediğimiz bir patlama sonucunda evimizin bir kısmı havaya uçtu. Patlamada ben yaranırken oğlum Omran hiçbir yara almadı. Fakat yeni bir patlamanın olması tehlikesine karşı yaralı olmama rağmen sağ salim çocuğumu kucaklayıp evden çıktım. Evden çıkmam ardından bir terör grubu gelip çocuğu zorla benden aldılar ve ambulans aracına koyup muhtelif iddialar altında fotoğraf ve videolarını çektiler.” Dedi. Sözlerine devam eden baba; “Çocuğumun hiçbir şeyi yoktu. Görüntülerini yandaş medya araçlarında provokasyon amaçlı olarak asılsız iddialar altında kullandılar. Teröristler Halep Kenti dışında bir yere gitmemi, onların istedikleri gibi konuşup görüntüler vermemi istediler. Fakat ben bunu reddettim. Bunun üzerine bana büyük baskılarda bulunup tehdit ettiler. Tekrar belirtmek isterim ki, teröristler hiçbir isabeti olmayan çocuğumun görüntülerini sinema filmi çeker gibi asılsız iddialarla çekerek kendi medya araçlarında kullandılar..” şeklinde konuştu. Bu arada asılsız iddialarla küçük Omran’ın görüntülerini çekip medya araçlarında uluslar arası düzeyde büyük bir propaganda yapan söz konusu teröristler ve onları destekleyen devletler, terör çetelerinin Suriye’de günü birlik olarak çocuklara ve kadınlara karşı insanlık dışı vahşetlerini görmezden gelmekteler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı