HABERLERİNSAN HAKLARIIrakMEDYA ANALİZ

Maliki: Bölgede Türkiye’nin yer aldığı komplolar tezgahlanıyor

Irak Başbakanı Nuri el-Maliki, İsrail’in Suriye’ye saldırarak tüm Arapları ve Müslümanları aşağıladığını kaydederek, bölgede Türkiye’nin yer aldığı komploların tezgahlanmakta olduğunu söyledi.

Lübnan’dan yayın yapan el-Meyadin televizyonuna özel bir demeç veren Irak Başbakanı Nuri el-Maliki, İsrail’in Suriye’ye saldırısının tüm Arapları ve Müslümanları aşağılamaya yönelik olduğunu söyleyerek, “eğer Araplar birlik olabilseydi, İsrail bu saldırıya cüret edemezdi” dedi.

İsrail’in Arapların Suriye konusundaki bölünmüşlüğünden istifade ederek bu saldırıyı gerçekleştirdiğini belirten Maliki, “Bundan Araplar sorumludur, Suriye yalnız bırakılmamalıdır. Araplar, İsrail’i uyarmalı ve bu saldırının kendi onurlarına yapılmış bir saldırı olduğunu göstermelidir” dedi.

İsrail’in bu saldırısına sessiz kalmanın “nükleer silah yaptıkları” bahanesiyle İsrail rejimini bölgedeki başka ülkelere saldırmaya cesaretlendirebileceğini belirten Maliki, bölgede Türkiye’nin yer aldığı komploların tezgahlanmakta olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı