HABERLERORTADOĞU

Meşal: Arap ve Körfez Ülkelerinin Birliği Hamas’ın Yararına

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi eski başkanı Halid Meşal, Arap milletinin işgalci İsrail’e karşı mücadele davasındaki rolünü hakkıyla yerine getirebilmesi için Arap ve Körfez ülkelerinin birliğinin Hamas’ın yararına olduğunu söyledi.
Hamas’ın Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki En-Nuseyrat Kampı’nda düzenlediği etkinliğe telekonferansla katılan Meşal, Katar’ın Filistin davasına verdiği büyük desteği hatırlattı. Gazze halkının yaşadığı sıkıntılara dikkat çeken Meşal, Gazze’nin boyun eğmesini ve ablukanın kaldırılması karşılığında kimliğinden vazgeçmesinin istendiğini bildirdi. Meşal, Gazze halkına seslenerek, “İlkelerinizden taviz vermeden ablukayı kıracağınıza inanıyoruz” dedi.
Hamas’ın ablukaya karşı mücadelede ve siyasi bilinçte harika bir örnek ortaya koyduğunu dile getiren Meşal, bölgede yaşanan krizlere rağmen Hamas’ın gücünü koruyacağını söyledi. Meşal’in bu açıklamalarının Hamas liderliğini İsmail Heniyye’ye devrettikten sonra yaptığı ilk açıklamalar olduğu belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı