DÜNYA

Mısır’daki son olaylarda hayatını kaybedenlerin sayısı 14′e yükseldi

Rabiatul Adeviyye ve Nahda Meydanlarındaki kanlı baskının yıl dönümü nedeniyle düzenlenen yürüyüşlerde hayatını kaybedenlerin sayısı 14′e yükseldi

Mısır’daki askeri darbenin ardından protestoların merkezi haline gelen Rabiatul Adeviyye ve Nahda Meydanlarındaki kanlı baskının yıl dönümü nedeniyle düzenlenen gösterilerde hayatını kaybedenlerin sayısı 14′e yükseldi.

Darbe’yi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak yetkililerinden alınan bilgiye göre; gösteriler kapsamında Giza’daki El-Heram Caddesi bölgesinde Ahmed Şitos, Kahire’deki Ez-Zaviye el-Hamra bölgesinde Vail Said, Giza’da Ali Ebu Süleyman ve kimliği henüz tespit edilemeyen 2 kişi, polisin gerçek mermiyle müdahalesi sonucu yaşamını yitirdi.

Ulusal İttifak yetkilileri daha önce yaptıkları açıklamada bugünkü gösterilere müdahale sırasında Huzeyfe Abdullah ile Hacı Musad isimli 2 göstericinin hayatını kaybettiğini açıklamıştı.

Böylece kanlı baskının yıldönümü kapsamında bugün düzenlenen eylemlerde hayatının kaybeden göstericilerin sayısı 7′ye yükseldi.

Mısır’da dün 14 Ağustos 2013′te Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarında toplanan sivillere yapılan kanlı baskının birinci yılında düzenlenen gösterilerde hayatını kaybedenlerin sayısı 7 olarak açıklanmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı