DÜNYAMısır

Mursi’nin oğlu Abdullah uyuşturucu kullanmakla suçlanıyor

Mısır’da “Uyuşturucu kullanmakla” suçlanan Mursi’nin oğlu Abdullah hakkında verilen karar temyize götürüldü. Mursi’nin oğlu Abdullah hakkında verilen hapis cezası kararının temyize götürüldüğü bildirildi.

Konu hakkında açıklama yapan Abdullah’ın avukatı Muhammed Sabir, Kalyubiye ilindeki Benha Ceza Mahkemesi’nin “uyuşturucu kullanmakla” suçlanan müvekkili hakkındaki karara karşı Yargıtay’da temyize gittiklerini söyledi.

Abdullah’ın halihazırda Tora Hapishanesi’nde tutuklu bulunduğunu belirten Sabir, Yargıtay’ın temyiz başvurusunu kabul etmesi durumunda yeniden yargılamaya gidileceğini, aksi takdirde ise verilen hapis cezasını dolduracağını kaydetti.

Kahire’nin doğusundaki el-Ubur bölgesinde emniyet güçlerinin 1 Mart’ta kontrol noktasında durdurduğu Mursi’nin küçük oğlu Abdullah ve arkadaşının aracında yapılan aramada sigara şeklinde sarılmış esrar bulunduğu iddia edilmiş, Abdullah ve arkadaşı gözaltına alınmıştı. Başsavcılık, 17 Mart’ta Abdullah ve arkadaşının tutuksuz yargılanmasına karar vermişti. Mahkemede “uyuşturucu kullanma” suçlamasıyla yargılanan Mursi’nin oğlu Abdullah ve arkadaşı, gıyabında bir yıl hapis ve 10 bin cüneyh (yaklaşık 1500 dolar) para cezasına mahkum edilmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı