İNSAN HAKLARIIrakMEDYA ANALİZ

Müslüman Halkın Pazar yerine,Camisine,Okuluna Ve Sokağına Kimler Bomba Koyar

Irak’ın başkenti Bağdat’ın farklı bölgelerinde meydana gelen sekiz patlamada ilk belirlemelere göre 42 kişi öldü, 54 kişi yaralandı

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre Bağdat’ın farklı semtlerinde sabah saatlerinde bomba yüklü araçlar infilak etti. Eşzamanlı meydana gelen sekiz patlamada ilk belirlemelere göre 42 kişi öldü, 54 kişi de yaralandı.
Halk pazarları ve park alanlarını hedef alan saldırıların, Şa’b, Meştel, Hürriyye ve Seb’ el-Bur semtlerinde meydana geldiği belirtildi. Yetkililer, ölü sayısının artmasından endişe edildiğini kaydetti.

Irak’ta son haftalarda özellikle bomba yüklü araçlarla düzenlenen saldırılarda büyük artış görülüyor. Ekim ayında düzenlenen saldırılarda şu ana kadar yaklaşık 600 kişinin öldüğü belirtiliyor. Birleşmiş Milletler, geçen ay Irak’ta meydana gelen şiddet olaylarında binden fazla kişinin öldürüldüğünü açıklamıştı.

Haber detayları ile yukarıda sunulmuş durumda ve artık tüm herkesçe kanıksanmış,alışılmış bir durum haline gelmiştir.Gün geçmiyor ki Irak’ta veya Başka bir islam ülkesinin sokaklarında  Bombalar patlamasın,sivil insanlar,mazlumlar hayatını kaybetmesin.

Peki kimdir bu bombaları koyanlar.

Amaçları nedir,söylemleri nedir ve neyi amaçlamaktadırlar.

Irak,Suriye,Afganistan,Pakistan ve başka bazı ortadoğu ülkelerinde varlığını sürdüren bu yapı sizce Müslüman bir yapımıdır.

Sizce sivil insanların ve bilhassa mazlum müslümanların yaşam alanlarına bomba koymak islam’ın hangi şartı ile örtüşmektedir.

Peygamberimizin hangi sünneti veya hadisi mazlumları öldürmeyi gerektiren bir savaşı bizlere bildirmiştir.

Mazlum halkların pazar yerine,okuluna,camisine ve sokağına bomba koyan zihniyet neden israil’e karşı en ufak bir girişimde bulunmamaktadır.

Ve Neden insan hakları savunucusu kesilen sıfırcı beyler,bu katliamlar karşısında susmakta ve hatta desteklemektedirler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı