DÜNYAİSLAM BÜYÜKLERİ

Müslümanlar, Allah Resulüne hakaretin bedelinin ağır olduğunu göstermeliler

İran yargı gücü başkanı, İslam ülkelerinin, İslam peygamberi Hz. Resulullah sav.e hakarete tepkilerinin bir bütün halende olmasını istedi.

İSNA haber ajansının bildirdiğine göre İran yargı gücü başkanı “Sadık Amoli Laricani” dün yargı gücü üst düzey yetkilileri oturumunda yaptığı konuşmada, “Müslüman halklar, elitler ve İslam ülkeleri, kendi protestolarını bütünleştirerek, bu gibi hakaretlerin bedelinin, hakarette bulunanlar ve destekçileri için çok ağır olacağını göstermelidirler” dedi.

Ayetullah Amoli, Yüce İslam peygamberine hakaret meselesinin çok acı bir olay olduğunu bildirerek, dinler arası savaş çıkarmak isteyen ellerin bu komplonun arkasında olduğunu, demokrasi ve özgürlük iddiasında bulunan ülkelerde bir milyar Müslümanın en kutsal değerine saygısızlık yapılması karşısında hakarette bulunan kişinin himaye altına alındığını belirtti.

Batının, özgürlük, demokrasi ve hak hukuk iddialarının asılsız iddiaları olduğunu hatırlatan Ayetullah Laricani, “Ne kadar acıdır ki bu gibi toplumlarda ferdi davalara bakılmasına karşı bir dinin mensuplarının inanç ve değerlerine karşı hakaret gösterilmesi dava kapsamına alınmamakta” ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı