DÜNYAİSLAM BÜYÜKLERİSon Dakika

Nasrallah: Zafer bayraklarımız her savaşta dalgalanmaya devam ediyor

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah 2006’da Hizbullah’ın işgalci İsrail’e karşı kazandığı zaferin yıldönümünde bir konuşma gerçekleştirdi. Bölgedeki gelişmeleri değerlendiren Nasrallah, Lübnan halkının zaferini kutladı.

Lübnan halkını tebrik ederek konuşmasına başlayan Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrallah, İsrail işgaline karşı savaşırken ölenlerin ve dün Irak’ta gerçekleşen saldırıda ölenlerin ailelerine taziyelerini iletti. Nasrallah, teröristlere ve Siyonistlere karşı mücadelelerinin sürdüğünü belirtirken zaferde emeği geçen, savaş esnasında maddi-manevi zarar gören herkese fedakarlıklarından ötürü teşekkür etti. “Zafer bayraklarımız her savaşta dalgalanmaya devam ediyor” diyen Nasrallah, İsrail’in Lübnan’da asla başarılı olamadığının ve olmayacağının altını çizdi ve “görevimiz her işgale karşı gelmektir. Elimizde ne olursa olsun” diye ekledi.

Bu sene zafer kutlamalarının yapıldığı Hjeir Vadisi’nin önemine deyinen Nasrallah, “Onlarca tank ve asker bu vadi de cehennemi yaşadılar. En önemli silahları olan Merkavalar burada yok edildi. İsrail’in ‘yenilmez’ olduğu yalanı bu vadi de gömüldü. Bu da tanksavarları kullanan mücahitlerimiz sayesinde kanıtlandı.” dedi. Nasrallah, Hizbullah savaşçılarının ilahi bir desteği olduğunu belirtti ve İsrail için “Büyük kibirle gelip ağlaşıp koşarak topraklarımızı terkettiler.”

Direnişlerinin devam ettiğini belirten Nasrallah, “Mescid-i Aksa’ya uzanan elleri tehdit ediyoruz. Masum sivilleri ve mukaddes yerleri korumaya her zaman hazırız” diyerek İsrail’e meydan okudu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı