HABERLER

Netanyahu’nun Davos’ta İran çıkmazı

Terör rejimi İsrail başbakanı Netanyahu, ‘kendisi için önemli olan konunun İran’ın nükleer silaha ulaşmasının önlenmesi’ olduğunu iddia ederek,’nükleer anlaşmanın korunması ve feshedilmesinin önemli olmadığını’ söyledi.

Netanyahu dün Davos’ta Ferid Zekeriya’nın ev sahipliğindeki oturumda iddiasında, ”Avrupalıların İran’la kötü bir anlaşma imzaladıklarını ileri sürerek, bu kötü anlaşmanın  korunmaması gerektiğini söyledi.

Siyonist rejim başbakanı, Amerika’yı  nükleer anlaşmadan çıkarmaya çalıştığı açıklamasında, ‘tarihte imzalanan kötü anlaşmaların sonuçları görülmektedir  ve bu gibi anlaşmalara bağlı kalmanın pişmanlığı da açıkça ortadadır’ şeklinde iddiasını sürdürdü.

Netanyanu, denetçilerin İran’la anlaşmalarının sorun olduğunu belirterek, İran’la varılan nükleer anlaşmanın İran’a 8 veya 10 yıl içinde 100 veya 200 adet atom bombası yapması için yeterli  uranyumu elde etme  imkanı vereceğini iddia etti.

Siyonist rejim başbakanının bu iddiası ve tutumu yeni bir şey değil ve siyonist başbakan her oturumda ve her fırsatta  İranofobia’yı gündeme getirmektedir.

Bu arada uluslararası atom enerjisi kurumu İran’ın nükleer anlaşmaya bağlı kaldığını ve İran’ın nükleer çalışmalarının barışçı olduğunu teyit ederken terör rejimi İsrail’in elinde en az 300 nükleer başlıklı füzenin olduğu bildiriliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı