HABERLER

Özür,Ambargo Kalktı Yalanı ve İsrail’in Gazze İşgali

Mavi Marmara şehitleri konusunda Türkiye’nin şartlarını yerine getirmeyen İsrail, özür hikayesinin hemen ardından, Gazze’yi tekrar işgal ederek özrün sadece bir oyun olduğunun altını çizmiş oldu.

İsrail askerleri zırhlı araçlar, keşif uçakları ve helikopterler eşliğinde Gazze Şeridi’ne girdi. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail ordusu karadan 8 tank ve buldozer, havadan keşif uçakları ve helikopterler eşliğinde Refah kentindeki Sofya Sınır Kapısı’ndan kente girerek buldukları bütün çocuklarla gençleri tutuklayıp belirsiz yerlere götürmeye başladılar.

İsrail ordusunun 7 buldozer ve çok sayıda tankla Han Yunus kentindeki Ebu Reyda Sınır kapısı’ndan da giriş yaptığı ifade edildi. İsrail buldozerlerinin, tank ve uçakların himayesinde Han Yunus ve Refah kentlerinde Filistinlilere ait geniş alanları kazdığı belirtildi. Öte yandan Nahal Oz Yahudi yerleşim birimleri yakınındaki görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Gazze sınırındaki tampon bölge yönünde askeri hareketlilik yaşanıyor. Emniyet kaynakları, Filistin güvenlik güçlerinin doğrudan hedef olmamak için karargah dışına çıktıklarını kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı