İNSAN HAKLARI

Reyhanlı Halkı Suriye Muhaliflerinin Önceden Uyarıldığına İnanıyor

Reyhanlıdaki patlamaların ardından halk yaralarını sarmaya çalışıyor,Türkiye’nin geri kalanı ise reyhanlı olayına uygulanan basın yasağından ve uydurulan yapay gündemler,filmler ve maçlar ile oyalanarak gündemden uzak tutulmaya çalışılıyor.

Uygulanan karartmaya rağmen sosyal medya ve vatandaşlardan alınan haberler Türk halkının olaylar konusunda büyük bir bilgi karartması ile karşı karşıya kaldığıdır.Bu haberlerden bazıları dikat çekici şekilde olayın üstünün örtülmeye çalışıldığı,suriye muhalifi teröristlerin temize çıkartılmaya uğraşıldığı ve halkın acılarının,başta ölü sayısını düşürmek suretiyle dikkate alınmadığını gösteriyor.

“Gelen haberler arasında en başta ölü sayısının 46 değil 177 ve hatta daha fazla olduğu yönünde.”

“Ayrıca vatandaşlar aynı gün orada olması gereken ve hergün orada tezgah açarak seyyar satıcılık yapan muhaliflerin haberdar edildiğini düşünüyor.”

“Halk saldırının Suriye hükümetinden değil, ÖSO’dan kaynaklandığı, mültecilerin patlama öncesi uyarıldığı inancında.”

“ÖSO’yu suçlayanlar sanılacağı gibi Aleviler değil, çoğunlukla Sünni olan bütün Reyhanlılılar. Saldırıyı her an bekliyorlarmış.”

“Her kesimden insan birbirlerinin acısını paylaşıyor. Sorumluluğun hükümette olduğundan kimsenin kuşkusu yok.”

“Halk bu sabotaj ve saldırıların bir Alevi-Sünni çatışması yaratacak şekilde Antakya’ya taşınabileceğinden kaygılı.”

” Halk sınırın bir anlamının kalmadığını, her türlü operasyona açık tutulduğunu söylüyor. Mültecilerin sayısı 35 bine ulaşmış.”

mesaj

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı