HABERLERİNSAN HAKLARIKüçük ManşetlerSon DakikaSuriye

Rusya ve Çin, ABD İle Flörte Devam Ediyor,Direnişin Safında Oldukları İse Yalandan İbarettir

Rusya Federasyonu ve ABD Devlet Başkanları Vladimir Putin ve Barack Obama, görüşmeler neticesinde üç ortak bildiri imzaladı. Bildiriler, ikili ilişkilerin genişletilmesi, terörle mücadele ve yeni bir alanı daha, güvenin arttırılması alanını kapsadı.Başkanlar, 2+2 formatında sistemli bir diyalog başlatmayı kararlaştırdı. İki ülkenin dışişleri ve savunma bakanları arasında gerçekleştirilecek yeni diyalog görüşmelerinde stratejik istikrar, uluslararası güvenlik ve iki ülke açısından ortak tehditler gibi konular istişare edilecek.Üst düzeyde sistemli bir irtibat içerisinde bulunmaya karar veren iki lider ayrıca, 3-4 Eylül 2013 tarihlerinde Moskova’da ikili ve uluslararası konuların tüm çeşitliliğini daha ayrıntılı bir biçimde görüşmek üzere “bir Rusya-ABD zirvesi” düzenleme konusunda anlaştı.Daha önce Vladimir Putin, G-8 zirvesi çerçevesinde Fransa lideri Francois Hollande ile de bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede ikili ilişkiler olduğu gibi uluslararası konular da ele alındı.

Rusya’nın Gelinen süreçte Suriye’ye desteği sadece lafta kalmış,suriyeli yetkililerle  görüşmeyen rus yetkililer defalarca Amerikan Yetkililerle Görüşmüşlerdir.

Rusya’nın İran’a  ve Suriye’ye sattığı S-300 Füzelerini teslim etmemesi de safının ne  taraf olduğu konusunda ciddi ip uçları vermektedir.Kaldı ki İran’ın Mahkemeye Sevkettiği ve büyük ihtimal ile Rusya’yı Tazminata Mahkum ettiği göz önüne alındığında bile Ceza Pahasına Rusya’nın S-300 Füzelerini teslim etmemesi Rusya’nın Sami olmadığının En bariz ifadesidir.

Öte yandan Rus lider Vladimir Putin İsrail’i ziyaret ederek Bağlılığını ciddi mana da ifade etmiştir.

Çin İçin ise durum Rusya’dan farklı değildir.

Çin liderinin ABD yi ziyareti ve yapılan anlaşmalar ile Çin ABD arasında Dünya meseleleri ile alakalı bir konsensus sağlandığı belirtilmişti.

Çin’in Kuzey Kore’nin Saldırı Tehdidi karşısında düşmüş olduğu panik hali ve ordusunu hareketlendirmesi,Çin’i ABD  karşıtı olarak bilen herkes’de şüpheler oluşturmuş ve Saf zihinler ”Çin’e Ne oluyor” diye Sormuşlardır .

Peki Neden Bu kadar Suriye ve direniş dostu görünme sevdası ile hareket etmekteler.

Muhakkak ki bu durum Rusya Ve Çin’in İran,Suriye Ve direniş blok’unu çok sevdiklerinden değil Uluslar arası siyonist şebekelerin kendilerine verdikler bu görevi icra etme Sevdasındandır.

Öncelikle Suriye’yi Irak ve Afganistan  benzeri bir işgale kalkışamayan ve Suriye’nin Gücünün farkında olan Batılı ve Siyonist güçler İşgal’e Sanki BM’de Veto Hakkını Kullanan Rusya Ve Çin Engel Oluyormuş Numarası ile işgale edememeye  Kendilerince Bir kılıf bulmuş oluyor,Halklar nazarında alınacak puanın İran,Suriye ve Direniş blokunun Yerine Rusya Ve Çin’in hanesine  yazılmasını sağlıyorlar.

Ayrıca devam eden  bu  savaşın Uzun soluklu ve ciddi neticeleri olduğunu direniş blokunun bildiği kadar Siyonist güçler’de bilmekte ve her iki taraf da  kartlarının tamamını bir anda açarak elini zayıflatmak istememekte ve yedek güçler barındırmaktadır.Şu ana Kadar ki gelinen süreçte Rusya ve Çin’in hareket tarzı onların, siyonist blok’un en büyük yedek kuvvetleri olduğunu göstermiştir.

Başka bir boyutu ile bakılacak olursa Direniş Bloku’nun Arkasında Rusya ve Çin Varmış iması ile direnişin’de aslıda Özgür olmadığı ve Dünya’nın diğer Emperyal bloğuna Dayandığını ifade etmeye çalışarak yandaşlarının elini güçlendirecek ve halklar nazarında Direniş blokunu zayıflatacak bir argüman Kazanmış olmayı hesaplamaktadırlar,kaldı ki bu Uğurda(siyonizim) herşeyini feda eden ve hatta sığındıkları maskelerini kaybetme pahasına  İran,Suriye Ve Hizbullah düşmanlığı yapan NATO’cu çevreler bu Argüman’a sonuna Kadar yapışmış Siyonizmin Ağızlarına verdiği bu memeyi Pisliğini çıkarana kadar emmişlerdir.

Direniş Bloku’nun Olaya Bakışı İse son derece sükunetli ve bildiğini uygular tarzda olmuş ve hiç bir hesap Rusya Ve Çin üzerine yapılmayarak Gereken her şey gerektiği zamanda ve şekilde icra edilmiştir.

Kısacası Rusya Ve Çin aslında direniş blokunda değil tam aksi tarafta durmaktadır ve bu durum Direniş Blok’u tarafından da gayet net bir şekilde bilinmekte ve oyun kuralına göre oynanmaktadır.

 

  

 

 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. direnişin, rusya ve çin e hiçbir eyvallahı olmayacak şekilde güçlü olması elbette hoşumuza gider.ama rusyanın vetosu olmasaydı suriye ,kendini yine de koruyabilir miydi .böyle bir durumda NATO uçaklarını iran ın gü
    cü durdurabilir miydi .değerli editörüm,bu hususta bildiğiniz birşey varsa ifade etmenizi isterim.SELAMLAR.

  2. S-300 lerin cokdan teslim edildiklerini okuduk yoksa hepsi düzmecemiydi? Rusyanin saglam durusu sayesinde Suriye Ordusu zaferlere imza atmamismiydi ? Ayrica Rusyanin Suriyedeki Üsleri Akdenize acilan tek kapisi her ne kadar Amerika Arap Cografyasinda Suudistan ,Katar gibi Süfyaniler ve Islam Süfyani Erdoganin Türkiyesiyle isbirliginde iseler , Rusyada Islam cografyasinda Suriyeden , Lübnanda Hizbullaha yardimdan ve Irandan gelecek petroldende vazgecmez ! Politika baska uygulama bambaska !

  3. Seyfullaah senin sorunun cevabı yaının içinde var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı