HABERLERİSLAM BÜYÜKLERİ

Seyyid Ali Fadlallah: Bağlantısızlar Hareketi Suriye Krizini Çözsün

Beyrut’ta kılınan Cuma namazında konuşan Seyyid Ali Fadlallah şunları söyledi: Bir çok batılı ülke Suriye cephesinin İsrail karşısında zayıflamasını istemektedir ve bu hedef için Suriye’deki krizi sürdürmektedirler. Dolayısıyla bizler Bağlantısızlar Hareketi’nden Suriye krizi için uygun bir çözüm yolu bulmalarını istiyoruz.

Beyrut’un El İmameyni’l Hasaneyn camisindeki Cuma vaazının konularından biride Suriye konusunda Tahran’da toplanan Bağlantısızlar Hareketi’nin harekete geçmesi konusuydu.

Merhum Allame Fadlallah’ın oğlu olan Hüccetü’l İslam Seyit Ali Fadlallah, Cuma hutbesinde Bağlantısızlar Hareketi’nin konumuna değinerek şunları söyledi: Bu hareketin kurulması batılı zalim ülkelerin sultası altında ezilen mustazaf ülke halklarının kurtulmasına sebep oldu. Şimdi de biz bu hareketten görevine tam olarak amel etmesini istiyoruz.

Seyit Ali Fadlallah şöyle devam etti: Bizler bu Hareketin istikbar ve zulüm karşısında gerçek bir güce kavuşmasını ve üye ülkeler arasında tam bir uyum ve birlik sağlanmasını istiyoruz.

Hüccetü’l İslam Seyit Ali Fadlallah Suriye konusuna da değinerek şunları söyledi: Bir çok batılı ülke Suriye cephesinin İsrail karşısında zayıflamasını istemektedir ve bu hedef için Suriye’deki krizi sürdürmektedirler. Dolayısıyla bizler Bağlantısızlar Hareketi’nden Suriye krizi için uygun bir çözüm yolu bulmalarını istiyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye medyası Seyit Ali Fadlallah’ın Suriye’deki muhaliflerin yanında olduğuna dair bir yalan iddia ortaya atmıştı. Bu açıklamalardan sonra haberin asılsız olduğu de böylece ortaya çıkmış oldu.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İmam Hamanei (d.z.) Ağa’nın, Ayetullah Uzma Fadlallah (r.a.) Ağa’yı kaybettiğimizin hemen ardından yayınladığı taziyet mesajı, halen hafızamızda tazeliğini muhafaza etmektedir:

    ”Kendileri, İran İslam Cumhuriyeti ve İran İslam İnkılabı için samimi ve sadık bir yaver idi. Ve 30 yıllık dönem içinde de, sürekli olarak diliyle ve ameliyle İran İslam İnkılabı’na ve İran İslam Cumhuriyeti’ne olan bağlılığını ispatlamıştır.”

    Evet, Allame’nin hattı, nasıl ki rehber ve imam ile her dem kesişti ise; büyük oğlunun da hattı mutlak olarak Velayet-i Fakih’tir!.. Usanmadan da, hep bu vakıanın aksini iddia etmek abesle iştigal etmektir… Rabbim, NATO’cu fitne ve yalan atölyesi haksoz çevresini ıslah etsin…
    Vesselam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı