DÜNYAİNSAN HAKLARISon DakikaSuriye

Seyyid Hasan Nasrullah: Suriye’de yönetimin devrilmesi rüyası artık bitmiştir

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Suriye’de yönetimin devrilmesi tehlikesinin sona erdiğini ve aynı şekilde bu ülkenin parçalanması riskinin de ortadan kalktığını söyledi.

Nasrullah dün Lübnan basınından es’Sefir gazetesine verdiği demeçte, Suriye’ye yönelik dayatılan savaştan asıl hedefin, bu ülkede özgür yönetimin oluşturulması, adaletin sağlanması ve fesatla mücadele olmadığını aksine Suriye’de Beşşar Esad yönetimine ilkeli siyasetlerindeki tutumunu değiştirmesi olduğunu söyledi.

Nasrullah, Suriye’nin güneyi ile kuzeyindeki gelişmelere temas ederek Suriye’de bu gelişmelerin yaşanmasının perde ardında kimlerin olduğunu bildiklerini, Suriye’de yönetimin güçlü bir şekilde teröristlere karşı mücadelesinin de terör rejimi İsrail’i ciddi olarak kaygılandırdığını söyledi.

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri, Suriye cumhurbaşkanı Beşşar Esad’ın, Suriye sorununun siyasi yolla çözümünde kararlı olduklarını ve bunda ısrarcı olduklarının altını çizdiğini ve çok sayıda ülkenin de bugün bu görüşte birleştiğini söyledi.

Nasrullah, terör rejimi İsrail’in İran’la ilgili olarak kaygısının her geçen gün daha da arttığını belirterek, Suriye’de yaşanan gelişmelerin ırkçı İsrail’in 2006 yılındaki savaşta aldığı ağır yenilgiden sonraki en büyük yenilgisi olduğunu zira direnişi ortadan kaldırmaya dayalı siyonistlerin ve onların işbirlikçilerinin siyasetlerinin yenilgiye uğradığını ve bugün direniş cephesinin daha da güçlendiğini bildirdi.

Lübnan Hizbullah hareketi lideri, Lübnan ve Suriye sınırlarının da halihazırda kontrol altına alındığını ve bu sınırların artık teröristler için güvenli yer olmaktan çıktığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı