DÜNYAFilistinHABERLER

Siyonist Belediye Başkanı Barkat’ın Konferansı Protesto Edildi

Arap kökenli Amerikan vatandaşları ile insan hakları aktivistleri Amerika’nın San Francisco Üniversitesinde konferans veren Siyonist rejimin işgal altında tuttuğu Kudüs’ün Belediye Başkanı Nir Barkat’ı protesto etti.
Filistin’i destekleyen kalabalık önce üniversite kampüsü içinde gösteri ve yürüyüş yaptı, ardından salona girerek, işgal güçlerinin Kudüs’teki hak ihlallerini savunan ve meşrulaştırmaya çalışan Siyonist lider Barkat’ı protesto etti.
İşgal rejiminde yayın yapan Kanal-7 televizyonu konuyla ilgili verdiği haberde, ellerinde Filistin bayrakları ve boyunlarında Filistin poşuları olan kalabalık bir gösterici grubunun Barkat’ın konferans verdiği salonu basarak kendisini susturmaya çalıştıklarını ve intifadanın sürdürülmesini, işgalin sonlandırılmasını, terör ve ırkçı rejim olarak tanımladıkları İsrail’e haddinin bildirilmesini istediklerini ifade etti.
Haberde ayrıca, Barkat’ın bir saldırıya maruz kalmaması için salona özel güvenlik ile polisin çağrıldığı kaydedildi.

Filistin halkının yaşadığı zulme seyirci kalmayan dünyadaki özgür ve onurlu insanlar, işgal liderlerinin yaptıkları propagandalara karşı seslerini yükselmekte, onların kimliklerini ve yaptıklarını kamuoyuna duyurmaktadırlar. Yapılan girişim ve çalışmalar neticesinde birçok üniversite Siyonist liderlere akademik boykot uyguluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı