DÜNYAFilistin

Siyonist komutan: Abbas güçlerinin işbirliği bizi memnun ediyor

Siyonist Kanal-10 Televizyonu, Batı Yaka’da görev yapan işgal askerlerinin komutanı Nitzan Alon’un, işgal ordusuyla koordinasyonun düzeyini görüşmek üzere geçen hafta Abbas’a bağlı güçlerin komutanlarıyla bir araya geldiğini belirtti.

Televizyona konuşan Siyonist komutan Nitzan Alon, “Abbas’a bağlı güçlerle İsrail ordusu arasındaki koordinasyona hayranım. Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın işbirliğine devam edilmesi talimatı vermesi bizi bir hayli mutlu etti. Görüşmeden rahatlamış olarak döndüm” dedi.

Konuyla ilgili haberi veren işgal rejimi televizyonuna bağlanan bir başka Siyonist subay ise, işgal rejimindeki bazı çevrelerin bu konuda Mahmud Abbas’a yaptıkları suçlamaları kabul etmediğini söyleyerek, “Abbas sorun değil çözümdür. Ona bağlı güçler, Hamas yönelik baskı ve tutuklamalarına asla ara vermediler. Tam tersine, yeni bir intifadanın başlamaması için baskı ve tutuklamalarını daha da artırdılar” ifadesini kullandı.

Siyonist kaynaklar daha önce verdikleri bilgide, Batı Yaka ve Kudüs’te süren direnişi ve bunun üçüncü bir intifadaya dönüşmesini önlemek için Abbas’a bağlı güvenlik güçleri temsilcileriyle işgal rejimindeki güvenlik güçlerinin temsilcileri arasında gizli görüşmelerin yapıldığını belirtmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı